הרפובליקה הדומיניקנית http://dominican-republic.co.il גן העדן שיש בו הכל! Sun, 18 Feb 2018 21:04:09 +0000 he-IL hourly 1 מרנגה – הריקוד הלאומי של הרפובליקה הדומיניקנית http://dominican-republic.co.il/%d7%9e%d7%a8%d7%a0%d7%92%d7%94-%d7%94%d7%a8%d7%99%d7%a7%d7%95%d7%93-%d7%94%d7%9c%d7%90%d7%95%d7%9e%d7%99-%d7%a9%d7%9c-%d7%94%d7%a8%d7%a4%d7%95%d7%91%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%94-%d7%94%d7%93%d7%95%d7%9e/ Sun, 18 Feb 2018 20:57:02 +0000 http://dominican-republic.co.il/?p=2528 ריקוד המרנגה (Merengue) נקרא לעיתים “הריקוד הלאומי של הרפובליקה הדומיניקנית“, המדינה ששוכנת ברוב שטחו של האי היספניולה. מרנגה דומה למוזיקת Méringue  או Mereng של השכנה האיטי למרות ההבדל הגדול: בהאיטי עושים שימוש בשירה בשפה הקריאולית המקומית ואילו ברפובליקה הדומיניקנית שרים בספרדית. מרנגה הושפעה גם ממוזיקה קובנית ומריקוד קובני בשם Upa Habanera. מרנגה לא נחשב תמיד […]

הפוסט מרנגה – הריקוד הלאומי של הרפובליקה הדומיניקנית הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
ריקוד המרנגה (Merengue) נקרא לעיתים “הריקוד הלאומי של הרפובליקה הדומיניקנית“, המדינה ששוכנת ברוב שטחו של האי היספניולה. מרנגה דומה למוזיקת Méringue  או Mereng של השכנה האיטי למרות ההבדל הגדול: בהאיטי עושים שימוש בשירה בשפה הקריאולית המקומית ואילו ברפובליקה הדומיניקנית שרים בספרדית. מרנגה הושפעה גם ממוזיקה קובנית ומריקוד קובני בשם Upa Habanera.

‏‏מרנגה - הריקוד של הרפובליקה הדומיניקנית (2) - עותק

‏‏מרנגה – הריקוד של הרפובליקה הדומיניקנית

מרנגה לא נחשב תמיד לריקוד הלאומי של הרפובליקה הדומיניקנית, כי למוזיקה זו שורשים אפריקאיים חזקים ולא שורשים אירופאיים. לכן בהתחלה סגנון זה נדחה ע”י בני המעמד הגבוה ברפובליקה הדומיניקנית ובני המוצא האירופאי. עם זאת, המרנגה ניצח והרודן של הרפובליקה הדומיניקנית רפאל טרוחיו (1930-1961) סייע בהפצתו, בהפיכתו ללגיטימי והביא לפופולריות שלו.

ריקוד ה-Merengue והמאכל Meringue שונים זה מזה רק באיות, למרות שלשניהם משמעות זהה בספרדית: חלבונים מוקצפים עם סוכר. נראה שהשם עבר למוזיקה לפני שהריקוד הפך לאופנתי, ממש כמו במקרה של סלסה .

הפופולריות של המרנגה במערב היא צעירה יחסית, אבל ברפובליקה הדומיניקנית היא קיימת עוד מאמצע המאה ה-19 והחליפה את מוזיקת ה- Tumba הפופולרית. תוחלת החיים של Merengue כמוזיקה פופולרית היא נדירה וכך יכולתה להישאר רלוונטית במהלך השנים.

מקורו של הריקוד שבא בעקבות המוזיקה נעוץ בפולקלור המקומי. אחד הצעדים הבסיסיים הוא סדרה של צעדים עם רגל שמאל שנקראת chasse או chase. אחת הגרסאות עושה שימוש ברגל ימין כרגל ציר שנגררת לכיוון רגל שמאל. האגדה המקומית מספרת על גיבור מלחמה ויש האומרים פיראט שהייתה לו רגל ימין מעץ ואשר נהג לרקוד בחופים של הרפובליקה הדומיניקנית וסגנונו זכה במהרה לחיקויים ע”י האוכלוסייה המקומית.

סגנונות הריקוד

סגנון מקומי מסורתי

מרנגה - הריקוד של הרפובליקה הדומיניקנית

מרנגה מסורתית

מרנגה אותנטי נחשב לאחד הריקודים הלטיניים שהכי קל ללמוד מסיבה אחת – לריקוד יש פעימה וקצב קבועים. בדומה לבצ’טה, ריקוד פופולרי נוסף ברפובליקה הדומיניקנית הדגש הוא על צעדים פשוטים ולא על דרמה וסגנון. הרקדנים נדרשים למינימום של סיבובים וכאשר יש צורך בכך, הסיבובים הם יותר צעדי הליכה מזדמנים מאשר סיבובי ציר כמו בסלסה.

היופי האותנטי של המרנגה הוא בפשטותו ובסגנונו הכפרי והלא מתוחכם. אין צורך בפעולת ירכיים מוגזמת כמו בריקודים קובניים. עם זאת, יש הבדל בין מרנגה מסורתי ובין מרנגה סלוני, ממש כמו שיש הבדל בין טנגו מסורתי ובין ריקוד טנגו סלוני.

הרעיון של ספירת 8 צעדים, סיבוב וביצוע של 4-8 צעדים נוספים הוא זר לחלוטין לריקוד המרנגה האותנטי, כי בריקוד הזה הפניות מתבצעות באמצעות צעדים רבים כאשר הרקדנים בוחרים בכך, כך שאין תלות או משמעות למספר הצעדים שקדמו לסיבוב.

הדגש במרנגה אותנטי הוא ללכת עם הרגש, המוזיקה ובן הזוג, לאלתר ולרקוד לפי מצב הרוח ולא להתאים לסגנון מסוים למה שנראה יפה מבחינה חיצונית או לרקוד לפי דפוסים כלשהם.

אם יש בריקוד האותנטי נושא מרכזי הוא זה: הרקדנים רוקדים בצמוד זה לזה ובעת סיבוב מחזיקים ידיים מעל לראשים. לאחר מכן התנועה הפוכה או תנועת כעין “בייגלה” כדי לנצל את הקשר בין הידיים.

מרנגה מועדונים

באופן אבסורדי דווקא התנועות המתונות של המרנגה הם אלו שמאפשרות דפוסים מורכבים דמויי בייגלה, שאחרת היו דורשים יותר דיוק ואימון כמו בריקודים אחרים, למשל סלסה או סווינג.

במרנגה מועדונים הרקדנים נוהגים להוסיף דפוסים מורכבים וכמו בבצ’אטה, גם כאן הרקדנים צמודים זה לזה במיוחד.

מרנגה סלוני

כמו שציינו קודם, מרנגה סלוני מבוסס יותר על כללים. מדריכי הריקוד נוטים להשקיע כמות ניכרת של זמן ואנרגיה בפעולת הירכיים, כמו בכל ריקודים הקובניים והריקודים הסלוניים הלטינים. בנוסף, הדגש הוא על יציבה ועל מרחק בין בני הזוג, אבל מרנגה סלוני לא נחשב פופולרי כמו הריקודים הסלוניים ממבו, צ’ה-צ’ה-צ’ה, רומבה ואחרים. לכן מנגנים את המרנגה לעיתים רחוקות אם בכלל במהלך אירועים של ריקודים סלונים.

התנועות והצעדים של המרנגה

תנועות וצעדים בסיסיים

התנועה הבסיסית של המרנגה היא צעדים קטנים לצדדים כאשר בני הזוג אוחזים זה בזה. הבחירה אם לעשות שימוש בחיבוק פתוח או הדוק תלויה אך ורק ברקדנים.

הצעד הבסיסי נקרא Paso de la empalizada שנקרא במרנגה סלוני chasse, כלומר רגל אחת עוקבת הצידה אחרי הרגל השנייה. גם במרנגה סלוני שבו הרקדנים אוחזים צמוד אחד בשני, הצעד הצידי הוא עדין ביותר ויש לדאוג לא לפלוש לשטח הריקוד של רקדנים אחרים, למשל באמצעות צעד קטן הצידה או סיבוב עדין על המקום.

סיבוב של אחד מבני הזוג הוא נדיר במרנגה וכאשר נעשה בו שימוש, הוא כולל מגע ביד אחת או בשתי ידיים בידיו של בן/בת הזוג. סיבובים שכוללים שתי ידיים הם לרוב חלק מסגנון מורכב יותר שנקרא  Merengue de figura.

המוזיקה

לאחר כניסתה לרפובליקה הדומיניקנית, המוזיקה של המרנגה נותרה שנויה במחלוקת ועד שנות ה-30 הייתה בשימוש בקרב שתי אוכלוסיות: בני המעמדות הנמוכים ומקומיים ממוצא אפריקאי. הכל השתנה כשהדיקטטור רפאל טרוחיו עשה שימוש בלהקת מרנגה במסע הבחירות שלו.

מאוחר יותר, איש המעמד העליון בבירה סנטיאגו הזמין שיר בסגנון זה למסיבת יום ההולדת של ביתו. התוצאה הייתה Compadre Pedro Juan – שיר שנעשה כה פופולרי שהפך להמנון של הסגנון המוזיקלי הזה.

הרכבי מרנגה

הרכב אופייני שמנגן מרנגה נקרא conjunto típico. כלי הנגינה המשמשים את ההרכב כוללים לרוב אקורדיון דיאטוני, תוף דו צדדי בשם טמבורה שמוחזק בין הברכיים ו-Güira, כלי הקשה תוצרת בית שכולל גיליון מתכת מחורר או צילינדר. בכלי זה נעשה שימוש כדי להוסיף וריאציה או כדי להדגיש נקודות מסוימות בשיר.

כיום ההרכבים המקוריים מפנים את מקומם ללהקות ולתזמורות שכוללות כלים מוזיקלים כמו סקסופון, פסנתר, גיטרה בס חשמלית ועוד.

בין הזמרים המפורסמים בעולם בסגנון תמצאו את Cherito, Miriam Cruz & Las Chicas Del Can, Los Hermanos Rosario, Juan Luis Guerra, Wilfrido Vargas, Sergio Vargas, Johnny Ventura, Kinito Mendez, Ravel, Josie Esteban y la Patrulla 15, Pochy y su Cocoband, Fernando Villalona, Cuco Valoy, The Freddie Kenton Orquestra, Elvis Crespo, Hector Acosta, Los Toros Band and Conjunto Quisqueya, Julian, Toño Rosario, Aguakate, and Amarfis וכן את Milly Quezada שנחשבת למלכת המרנגה.

הפוסט מרנגה – הריקוד הלאומי של הרפובליקה הדומיניקנית הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
אצטדיון הבייסבול Tetelo Vargas http://dominican-republic.co.il/%d7%90%d7%a6%d7%98%d7%93%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%94%d7%91%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%9c-tetelo-vargas/ Thu, 01 Feb 2018 19:45:25 +0000 http://dominican-republic.co.il/?p=2519 באצטדיון הבייסבול Tetelo Vargas בסאן פדרו שברפובליקה הדומיניקנית יש 8000 מקומות ובו נערכות בעיקר תחרויות בייסבול. האצטדיון נמצא חצי שעה נסיעה מחואן דוליו או לה רומאנה, ו-40 דקות מבוקה צ’יקה. המקום משמש כמגרש הבית של קבוצת הבייסבול המקומית “Estrellas Orientales” שהגיעה 11 פעמים לפלייאוף. המקום נחשב אידיאלי לרכישת מזכרות כי מחוץ לאצטדיון ניתן לרכוש כובעים עם שמות […]

הפוסט אצטדיון הבייסבול Tetelo Vargas הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
Estrellas Orientales

Estrellas Orientales

באצטדיון הבייסבול Tetelo Vargas בסאן פדרו שברפובליקה הדומיניקנית יש 8000 מקומות ובו נערכות בעיקר תחרויות בייסבול. האצטדיון נמצא חצי שעה נסיעה מחואן דוליו או לה רומאנה, ו-40 דקות מבוקה צ’יקה.

המקום משמש כמגרש הבית של קבוצת הבייסבול המקומית “Estrellas Orientales” שהגיעה 11 פעמים לפלייאוף. המקום נחשב אידיאלי לרכישת מזכרות כי מחוץ לאצטדיון ניתן לרכוש כובעים עם שמות כוכבי ליגת הבייסבול המקומית במחירים מצחיקים.

הלוגו של Estrellas Orientales

הלוגו של Estrellas Orientales

אבל החוויה לא נגמרת פה ובמהלך המשחקים שמתקיימים במקום מושלכות מתנות לקהל, יש מצעד של מתופפים וכמובן המעודדות מפזזות בכל הפסקה לצלילי מוסיקת סלסה מקומית. יודעי דבר בתחום הבייסבול טוענים שהאווירה באצטדיון יוצאת דופן, שהוא תמיד מלא מפה לפה ושהבירה והרום זורמים בו כמים. או אם תרצו – שילוב של שמחה, התלהבות, תשוקה, התרגשות וכאוס בסגנון הרפובליקה הדומיניקנית.

משנה שם משנה מזל?

אם אתם מגיעים למקום אנחנו ממליצים להזמין מראש כרטיס לחלק המקורה של האצטדיון. פשוט כי בשאר חלקי האצטדיון תשבו על ספסלים (ולא על כסאות) ולא יהיה גג מעל ראשכם. באקלים הטרופי ששורר ברפובליקה הדומיניקנית כדאי שתראו את המשחק אבל “על יבש”.

האצטדיון שופץ ב-1993 וב-1999 ונקרא במקור נקרא על שם Ramfis Martinez, בנו המאומץ של הרודן המקומי שאהב בעצמו לירות באנשים ובכלל העריץ את הקבוצה היריבה. כיום הוא קרוי על שמו של Tetelo Vargas, אחד משחקני הבייסבול הגדולים ברפובליקה הדומיניקנית כך שכולם מרוצים. חשוב לומר עם זאת, ששינוי השם לא הביא מזל לקבוצה המקומית כי מאז 1954 היא לא זכתה באליפות המדינה.

לא רק השם של האצטדיון השתנה אלא גם שם העיר המארחת סן פדרו. שם העיר המלא הוא San Pedro de Macorís ועד היום איש לא יודע למה. למעשה, יש 3 גרסאות נפוצות לשם העיר.

 • מקור השם בנמל העירוני סן פדרו.
 • השם הוא מחווה לגנרל Pedro Santana שהיה נשיא הרפובליקה הדומיניקנית בזמן הקמת העיר.
 • השם נועד להבדיל את העיר מעיר נוספת ברפובליקה הדומיניקנית עם שם דומה – San Francisco de Macorís.

עיר של אלופים

האמת היא שלא משנה מה מקור השם של העיר כי דבר אחד בטוח – העיר מגדלת אלופים. לפחות 75 משחקני ליגת העל בבייסבול נולדו בעיר הזו והיא נחשבת למולדת שחקני העל.

אגב, בעיר זו נולד גם Pedro Mir שנחשב למשורר הלאומי. העיר היא גם המולדת של המשקה Guavaberry, משקה מתוק שמבוסס על פרי ה-araijan ושנצרך בעיקר בתקופת חג המולד.

הפוסט אצטדיון הבייסבול Tetelo Vargas הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
Café Altagracia – קפה שהוא סיפור אהבה http://dominican-republic.co.il/cafe-altagracia-%d7%a7%d7%a4%d7%94-%d7%a9%d7%94%d7%95%d7%90-%d7%a1%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8-%d7%90%d7%94%d7%91%d7%94/ Thu, 18 Jan 2018 20:01:01 +0000 http://dominican-republic.co.il/?p=2510 בשנת 1996 הסופרת הדומיניקנית-אמריקאית Julia Alvarez טיילה באזור המערבי של הרפובליקה הדומיניקנית. הטיול שימש כתחקיר לספרה החדש שיועד לעסוק בשמירת הטבע ולגייס כספים לצדקה באמצעות מכירתו. ליד העיירה חרבקואה היא פגשה בקבוצה של חקלאים שנאבקו לגדל קפה בדרך המסורתית, כלומר מתחת לעצים אחרים וללא חומרי הדברה. לצורך כך הם נאלצו לבאר יערות, להרוס בתי גידול […]

הפוסט Café Altagracia – קפה שהוא סיפור אהבה הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
גרעיני קפה - Copy

בשנת 1996 הסופרת הדומיניקנית-אמריקאית Julia Alvarez טיילה באזור המערבי של הרפובליקה הדומיניקנית. הטיול שימש כתחקיר לספרה החדש שיועד לעסוק בשמירת הטבע ולגייס כספים לצדקה באמצעות מכירתו. ליד העיירה חרבקואה היא פגשה בקבוצה של חקלאים שנאבקו לגדל קפה בדרך המסורתית, כלומר מתחת לעצים אחרים וללא חומרי הדברה. לצורך כך הם נאלצו לבאר יערות, להרוס בתי גידול של ציפורי שיר נודדות וגרמו לסחף בקרקע.

Julia Alvarez הציעה לעזור כמיטב יכולתה אבל האיכרים ביקשו ממנה לרכוש את אדמתם במטרה אחת – לייצא את הקפה לארצות הברית. לסופרת ולבעלה לא היה שום ידע בקפה, הם התגוררו בוורמונט המושלגת ועסקו בספרות (היא) וברפואת עיניים (הוא). “אפילו לא ידעתי שלפולי הקפה יש צבע אדום” היא נזכרת בצחוק.

הסופרת ובעלה רכשו בהתחלה אדמות חקלאיות נטושות ועם השנים קנו עוד ועוד שטחים. כיום ברשותם חווה בגודל 260 דונם במורדות Pico Duarte – ההר הגבוה ביותר בקריביים. החווה נקראת Alta Gracia כשמו של הפטרון של הרפובליקה הדומיניקנית ובנויה על קרקע גרניטית, שמעניקה לקפה טעם יחודי.

לעין לא מיומנת שדות הקפה במקום נראים כמו ג’ונג’ל – הם נמצאים בין עצי בננה ואורן, הם משלבים 3 סוגים של קפה מסוג ערביקה ובין עצי הקפה מסתובבות תרנגולות. אבל התמונה משתנה בחודשים נובמבר-אפריל שבהם פירות הקפה מאדימים ונקטפים ביד. מסתבר שלכל דבר בבלגן המקומי יש סיבה, למשל עצי הבננה, המקדמיה, הקינמון והאורן מקנים לעצי הקפה צל, משפרים את טעמם ורקב העלים שלהם מעניק להם מזון.

ההימור השתלם ובגדול – תוך עשור הפיקה החווה כחצי מיליון כוסות קפה בשנה, הקפה שווק תחת השמות Alta Gracia  ו-Tres Mariposas והרווחים שימשו למטרות קהילתיות, למשל הקמת בית ספר וספרייה מקומית. משנת 2004 מנהל המכון הדומיניקני לחקלאות ויערנות את החווה ועורך בה מחקרים שונים, למשל מחקר שבודק השפעה של מזיקים שונים על הקפה. החווה כוללת מרכז מבקרים ונערכות בה סדנאות חינוכיות.

ואיך הטעם? יש כאלו שמוצאים בקפה טעם של אגוזים מתובלים, יש כאלו שמוצאים בהם טעם עדין של מנטה או ליקריץ אבל דבר אחד בטוח: הקפה הזה מרענן והעובדה שהוא מבוסס על אהבה וקיימות הופכת אותו למוצלח במיוחד. וכן, גם הציפורים חזרו לקנן במקום והן מתנוססות בגאווה על אריזות הקפה. לבחירתכם שלושה סוגי קפה: קפה UNO שנקלה עם דבש, קפה DOS עם נגיעות קרמל וקפה TRES עם רמזים של קקאו.

לרכישה לחצו כאן

הפוסט Café Altagracia – קפה שהוא סיפור אהבה הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
נשים מטיילות ברפובליקה הדומיניקנית http://dominican-republic.co.il/%d7%a0%d7%a9%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%98%d7%99%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%a8%d7%a4%d7%95%d7%91%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%94-%d7%94%d7%93%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%a7%d7%a0%d7%99%d7%aa/ Thu, 18 Jan 2018 19:39:17 +0000 http://dominican-republic.co.il/?p=2504 גברים, נשים ומה שביניהם… בין אם אתן מתכננות לטוס לבד או בקבוצת נשים לרפובליקה הדומיניקנית רוב הסיכויים שתזכו לתשומת לב גברית מרובה שם. לרוב לא במובן החיובי של העניין. רוב ההערות שתקבלו תהיינה בסגנון “Hola, Preciosa” (שלום, יפה) ולא מעבר לכך, אבל אנחנו ממליצים פשוט להתעלם כדי לא לגרום לעניין להתדרדר. מומלץ גם להתלבש באופן […]

הפוסט נשים מטיילות ברפובליקה הדומיניקנית הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
אישה מכסה את הפנים עם סוודר

גברים, נשים ומה שביניהם…

בין אם אתן מתכננות לטוס לבד או בקבוצת נשים לרפובליקה הדומיניקנית רוב הסיכויים שתזכו לתשומת לב גברית מרובה שם. לרוב לא במובן החיובי של העניין. רוב ההערות שתקבלו תהיינה בסגנון “Hola, Preciosa” (שלום, יפה) ולא מעבר לכך, אבל אנחנו ממליצים פשוט להתעלם כדי לא לגרום לעניין להתדרדר. מומלץ גם להתלבש באופן שמרני יחסית אבל זו גזירה שלציבור הנשים קשה לעמוד בה, בעיקר בחופי הים המדהימים של פונטה קאנה. אבל שם, לבוש מינימלי הוא עניין שגרתי.

אמנם מקרים של שוד ותקיפה של תיירים הם נדירים ברפובליקה הדומיניקנית, אבל נשים נחשבות למטרה קלה יותר מאשר הגברים. באזורי החוף נמצאים הגברברים המקומיים שידועים בשמם Sanky-pankys ויעדם הוא בעיקר נשים מבוגרות אמריקאיות ואירופאיות. הם מציעים חיבה תמורת ארוחות, מתנות ומשקאות ותמיד יש כאלו שמתפתות. רק שתדעו מה המשמעות של הקשר בין גבר מקומי צעיר לאשה זרה מבוגרת.

Sanky-panky טיפוסי

Sanky-panky טיפוסי

אם אתן רוצות להרגיש בטוחות מעל לכל ספק – אנחנו ממליצים לשהות במלונות בסגנון הכל כלול ולנקוט באמצעי זהירות, למשל לא לשאת איתכם סכומי כסף גדולים, לא לענוד תכשיטים יקרים וכו’. אגב שלא ישתמע מהכתבה אחרת, תושבי הרפובליקה הדומיניקנית נחשבים לידידותיים מאוד לתיירים, כך שאין צורך בהרבה דאגה רק במעט תשומת לב.

אריזה – מה אתן חייבות לקחת?

כאן תמצאו רשימת ציוד מלאה לטיול ברפובליקה אבל אם אתן בעניין של לתקתק עניינים, אלו ההמלצות שלנו לחופשה בת שבוע ברפובליקה הדומיניקנית בסגנון מיקס אנד מאץ’:

 • 2 זוגות של מכנסיים קצרים – עדיף זוג אחד ספורטיבי וזוג אחד של שורטס מג’ינס.
 • 2-3 שמלות, מהן לפחות שמלת מקסי אחת שיכולה להתאים לבלוי ערב (למשל בקזינו).
 • 4 חולצות.
 • 1 ז’קט עמיד במים – הרפובליקה הדומיניקנית היא מדינה טרופית וז’קט יכול לשמש להיות רב-שימושי, למשל לשמש כחלק עליון מעל שמלה בבלוי ערב במסעדה ממוזגת.
 • סרונג – גם סרונג הוא רב שימושי ואפשר ללבוש אותו כבגד חוף, כצעיף במקומות בלוי ממוזגים ועוד.
 • 2 בגדי ים – אתן הולכות להיות הרבה בים ככה שאחד תלבשו ואחד תשאירו להתייבש.
 • זוג אחד של מכנסיים ארוכים – רק אם אתן מתכוונות לבקר באזורים הכפריים מוכי היתושים, למשל בחוות הקקאו השונות.
 • כובע – שוב, הרפובליקה הדומיניקנית היא מדינה טרופית ואתן רוצות לחזור שזופות אבל לא שרופות.
 • ארנק קטן או קלאץ’- לסיבובי הקניות שלכן בעיר. פיספסתן משהו? כאן תוכלו לקנות את כל מזכרות החובה אונליין עם שליח עד הבית.

ומה עם נעליים?

 • סנדלים – מומלץ להצטייד בכאלו שמתאימים גם לבלוי בחוף וגם לבלוי ערב
 • נעלי ספורט או סניקרס – לסיבובי קניות ולמסעות בשטח
 • נעלי עקב – מה השאלה? ברור שליציאה.

איפה ישנים?Booking.com


ובשורה התחתונה

להיות אישה ברפובליקה הדומיניקנית דומה להפליא לחוויה הנשית בכל מקום, כולל אצלנו בבית. טיפה יותר תשומת לב ואתן בטוחות…

קרה משהו? הנה מספרי החירום של הרשויות ברפובליקה הדומיניקנית.

הפוסט נשים מטיילות ברפובליקה הדומיניקנית הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
האי לוס פינוס – Los Pinos http://dominican-republic.co.il/%d7%94%d7%90%d7%99-%d7%9c%d7%95%d7%a1-%d7%a4%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%a1-los-pinos/ Thu, 04 Jan 2018 18:56:48 +0000 http://dominican-republic.co.il/?p=2495 האי לוס פינוס נמצא בקצה המערבי המרוחק של מפרץ בוקה צ’יקה ברפובליקה הדומיניקנית וצורתו משולשת. האי הקטן הזה שואב את שמו מעצי האורן הרבים שיש בו אבל הוא מלאכותי לגמרי. הוא למעשה הוקם ב-1955 באמצעות החול שנכרה לצורך הרחבת ושיפוץ המזח בנמל אנדרס. ערימות החול הן אלו שגרמו לאי להיקרא בהתחלה “ארגז חול”, אבל עם […]

הפוסט האי לוס פינוס – Los Pinos הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
האי לוס פינוס והעיר בוקה צ'יקה ברקע

האי לוס פינוס והעיר בוקה צ’יקה ברקע

האי לוס פינוס נמצא בקצה המערבי המרוחק של מפרץ בוקה צ’יקה ברפובליקה הדומיניקנית וצורתו משולשת. האי הקטן הזה שואב את שמו מעצי האורן הרבים שיש בו אבל הוא מלאכותי לגמרי. הוא למעשה הוקם ב-1955 באמצעות החול שנכרה לצורך הרחבת ושיפוץ המזח בנמל אנדרס. ערימות החול הן אלו שגרמו לאי להיקרא בהתחלה “ארגז חול”, אבל עם הזמן הרוחות נשאו אליו צמחים וזרעים ובהמשך גם בעלי חיים ושמו השתנה.

כמה סיבות טובות לקפוץ אל לוס פינוס

האי מופרד מנמל אנדרס באמצעות תעלה (רוחב 300 מטר ועומק של 10 מטר), כך שניתן להגיע לאי באמצעות הליכה ארוכה, בשחייה או עם סאפ. לבוחרים באופציה האחרונה אנחנו ממליצים להזדרז כי אחרי 09:00 מנשבות במקום רוחות מזרחיות. המשמעות היא שבדרככם חזרה לנמל אנדרס תיתקלו ברוחות נגדיות עזות.

*מלונות מעולים באיזור

*מזכרות מהרפובליקה הדומיניקנית

אנחנו ממליצים לא להתרשם מ-20 המטרים הראשונים היחסית מלוכלכים (תוצאה של ההוריקנים האחרונים), אלא להמשיך לתוככי האי. אמנם רוב האנשים מגיעים לאי לצרכי שחייה וצלילה במים הרדודים שלחופיו, אבל אם תיכנסו ליבשה תמצאו אי כמעט בתולי וקשה לניווט עם מנגרובים, עצי קוקוס, קני סוכר וציפורים אקזוטיות. גם כאן האשמה היא ההוריקן שעקר עצים ושיחים רבים. קחו איתכם נעלי הליכה ותכשיר דוחה יתושים.

אי האורנים והקשר הישראלי

ב-2016 נחשפה תוכנית של עיריית בוקה צ’יקה למכור את האי. הקונה הוא איש הנדל”ן והעסקים הערבי מוסטפה אבו נבעה שמתכנן הקמת בתי מלון, בתי מגורים, מסעדות ומרינה על האי בשטח של 135,000 מ”ר. אמנם המשרד לאיכות הסביבה של הרפובליקה הדומיניקנית הכחיש את קיומה של תוכנית זו, אבל זכרון הדברים בנושא נחתם כבר בספטמבר 2016 ולכן תדעו מה יישאר מהאי היפה הזה עוד כמה שנים…

מלונות מעולים ליד האי

אז מה עושים באי האורנים?

 • נהנים מאלמוגים בצבע אפור כהה שנוצר כתוצאה מהתחמצנות. ואגב, שונית האלמוגים שנמשכת מהאי ושמאפשרת צלילה, יוצרת מעין שובר גלים שמגן על חופי בוקה צ’יקה ומשאיר את המים שם רגועים.
 • נהנים מקני סוכר שגדלים באי באופן טבעי ושהיו אמורים להישלח לבוקה צ’יקה, מה שמעולם לא קרה. במקום אפילו נבנה מזח מיוחד לשם כך, אך כאמור הוא נשאר מיותם ואתם יכולים להנות מפלחי קנה סוכר מתוק וטעים.

אז מי אמר שאיים מלאכותיים הם משעממים?

הפוסט האי לוס פינוס – Los Pinos הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
2018 בפתח ומלון Majestic Colonial חוגג פתיחה מחודשת! http://dominican-republic.co.il/2018-%d7%91%d7%a4%d7%aa%d7%97-%d7%95%d7%94%d7%9e%d7%9c%d7%95%d7%9f-majestic-colonial-%d7%97%d7%95%d7%92%d7%92-%d7%a4%d7%aa%d7%99%d7%97%d7%94-%d7%9e%d7%97%d7%95%d7%93%d7%a9%d7%aa/ Sat, 23 Dec 2017 20:33:51 +0000 http://dominican-republic.co.il/?p=2488 מלון Majestic Colonial חמישה כוכבים בפונטה קאנה פותח את שעריו מחדש בדצמבר 2017. המלון שהיה סגור לרגל שיפוצים מאוגוסט 2017 נמצא על חוף Cana וכולל 658 חדרים. המלון מתאים לכולם. החל מאנשי עסקים דרך משפחות עם ילדים וכלה בחובבי החיים הטובים. פינוק בכל פינה חדרי המלון מחולקים ל-2 קטגוריות: חדרים למשפחות וחדרים לאורחים מגיל 18 ומעלה. בקטגוריות אלו […]

הפוסט 2018 בפתח ומלון Majestic Colonial חוגג פתיחה מחודשת! הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
מלון Majestic Colonial חמישה כוכבים בפונטה קאנה פותח את שעריו מחדש בדצמבר 2017. המלון שהיה סגור לרגל שיפוצים מאוגוסט 2017 נמצא על חוף Cana וכולל 658 חדרים. המלון מתאים לכולם. החל מאנשי עסקים דרך משפחות עם ילדים וכלה בחובבי החיים הטובים.

מלון Majestic Colonial

מלון Majestic Colonial

פינוק בכל פינה

חדרי המלון מחולקים ל-2 קטגוריות: חדרים למשפחות וחדרים לאורחים מגיל 18 ומעלה. בקטגוריות אלו ניתן למצוא סוויטות עם לפחות ג’קוזי אחד (אחד פנימי ואחד חיצוני) וסוויטות עם גישה לבריכה. כל החדרים במלון אלגנטיים ומרווחים במיוחד וכוללות טרסה/מרפסת, מיזוג אויר, פינת קפה, רצפות אריחים, מיטות אפיריון, מיני בר, פינת ישיבה גדולה עם שולחן וכן חדר רחצה עם מקלחת, חלוקי רחצה ואמבט ספא.

ביזנס או פלז’ר? לא חייבים לבחור…

המלון כולל 5 חדרי ישיבות שיכולים להכיל 600 איש, מרכז עסקים, טרקליני VIP פרטיים, שירותי משרת אישי, אינטרנט אלחוטי חינם, שירותי המרת מטבע, חניה בחינם, דלפק קבלה שפועל 24/7, שירותי כביסה כולל ניקוי יבש וגיהוץ וכן שירותי צ’ק אין/צ’ק אאוט פרטיים.

ספורט

אוהבים ספורט ולא רק דרך מסך הטלויזיה? הגעתם למקום הנכון כי במלון מתקני ספורט כמו מגרשי טניס, ביליארד, כדורסל, גולף וטניס שולחן ויש כאן גם מרכז ספורט ימי בתשלום בחוף הפרטי של המלון ובו תמצאו גלשני רוח, קיאקים, סירות פדלים, צלילה ושנורקלינג. במלון יש בריכה חיצונית בגודל 400 מטר שפתוחה כל השנה עם בריכת ילדים ומגלשת מים, שתי בריכות ג’קוזי וכן חדר כושר ענק.

אוכל, קדימה אוכל…

רעבים? לרשותכם עומדות 7 מסעדות מעולות עם תפריט מקומי ובינלאומי כולל מסעדה אסיאתית, מסעדת גריל פתוחה ומסעדה מקסיקנית. במלון גם 11 ברים (כולל אחד בחוף ואחד לצד הבריכה) שברובם יש מוזיקה חיה, וכן, אפילו ארוחת הבוקר במלון היא בסגנון גורמה.

החיים הטובים זה כאן

במלון יש גם קזינו, מרכז קניות ו-10 חדרי ספא מוקפים בגנים שמציעים טיפולי יופי שונים וכן 2 סאונות, חמאם וג’קוזי גדול. אם אתם רוצים לטייל קצת בסביבה בטח תשמחו לדעת שדלפק התיור שבמלון פתוח 24/7. ואם בא לכם לרקוד – אתם מוזמנים לבקר בדיסקוטק של המלון הסמוך Majestic Elegance שמשתייך לאותה רשת (Majestic Resorts).

אמא משעמם לי? לא פה

מפחדים שהילדים ישתעממו פה? אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם כי בנוסף לבריכות עליהם דיברנו קודם, במלון יש מועדון לילדים בגילאי 4-14 עם מגרש משחקים, סרטים ומשחקי וידאו שעומד לרשותם כל יום מ-09:00-20:00. במלון יש גם שירותי בייביסיטר והרגשה שלכל מקום אליו תפנו – ידאגו לכם. ככה נראה ומרגיש מלון 5 כוכבים ואנחנו ממש שמחים בשבילכם שהוא נפתח מחדש.

הפוסט 2018 בפתח ומלון Majestic Colonial חוגג פתיחה מחודשת! הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
טיול יום במפעל הקפה Café de Monte Alto http://dominican-republic.co.il/%d7%98%d7%99%d7%95%d7%9c-%d7%99%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%9e%d7%a4%d7%a2%d7%9c-%d7%94%d7%a7%d7%a4%d7%94-cafe-de-monte-alto/ Sat, 23 Dec 2017 20:04:13 +0000 http://dominican-republic.co.il/?p=2483 מתקשים לקום בבוקר? כנראה שאתם נהנים מדי בחופשה שלכם ברפובליקה הדומיניקנית. אבל אל דאגה, אנחנו ממליצים לכם על כוס קפה איכותית ועל ביקור בחוות הקפה Monte Alto שבחרבקואה. החווה נמצאת בבעלות משפחת Ramirez הדומיניקנית כבר יותר מ-60 שנה. החווה שוכנת ליד Manabao ברפובליקה הדומיניקנית אבל מפעל הקפה נמצא כ-30 ק”מ משם ליד חרבקואה והוא בטוח יגרום לכם להתעורר. במפעל […]

הפוסט טיול יום במפעל הקפה Café de Monte Alto הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
קפה ממפעל Café de Monte Alto

קפה ממפעל Café de Monte Alto

מתקשים לקום בבוקר? כנראה שאתם נהנים מדי בחופשה שלכם ברפובליקה הדומיניקנית. אבל אל דאגה, אנחנו ממליצים לכם על כוס קפה איכותית ועל ביקור בחוות הקפה Monte Alto שבחרבקואה. החווה נמצאת בבעלות משפחת Ramirez הדומיניקנית כבר יותר מ-60 שנה. החווה שוכנת ליד Manabao ברפובליקה הדומיניקנית אבל מפעל הקפה נמצא כ-30 ק”מ משם ליד חרבקואה והוא בטוח יגרום לכם להתעורר.

במפעל הקפה תוכלו ליהנות מסיור ייחודי שאנחנו קוראים לו –”כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על קפה”. הסיור כולל את כל שלבי הכנת הקפה משלב איסוף הפולים, דרך טכניקות הייבוש השונות ועד מיון הפולים בעבודת יד נשית.

ולמה נשים?

כי במהלך 60 השנים שמפעל הקפה פועל במקום גילו שנשים קשובות יותר, שמות לב יותר מגברים לפרטים והן גם יותר מדויקות ומהירות יותר בעבודה. אישה למטבח? פה זו לא קללה אלא מציאות שמבטיחה קפה איכותי במיוחד שעמד בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים.

אנחנו ממליצים לסיים את הסיור בבית הקפה המקומי Monte Alto ולטעום את הקפה שמוגש שם. אמנם בבית הקפה מגישים גם משקאות קרים כמו בירות, אבל אין כמו כוס קפה אחרי סיור במפעל כדי באמת להבין את מה ששמעתם במהלך הביקור ולהכיר את תרבות הקפה המקומית דרך הפה. ועוד לא אמרנו כלום על הניחוח והארומה שימשיכו ללוות אתכם הרבה אחרי שהסיור ייגמר. המקום פתוח כל יום מ-08:00-13:00 ומ-14:00 ועד 16:00.

אתר האינטרנט של המפעל

למלונות בקרבת המפעל – הקליקו כאן

ב-Monte Alto תמצאו לא רק קפה

במקום מייצרים גם את המשקה ChocoMaiz שמורכב מתירס טחון וקלוי. המשקה יזכיר לכם שוקו, אבל הוא עשוי מרכיבים בריאים ובראשם כאמור התירס שעשיר בפחמימות, סיבים, ויטמים, ברזל, סידן, מגנזיום, נתרן ומינרלים שונים. המשקה אינו מכיל צבעי מאכל או חומרים משמרים וכל שנדרש הוא להוסיף לו חלב.

רוצים להתפנק בסגנון הרפובליקה הדומיניקנית? הוסיפו ל-ChocoMaiz שלכם תבלינים כמו קינמון ואגוז מוסקט וקיבלתם את המשקה המושלם.

אם הקפה והשוקו עוררו אתכם מספיק כדי לחשוב על המשפחה בבית, למה שלא תרכשו עבורם קפה דומיניקני כמזכרת טעימה?

הפוסט טיול יום במפעל הקפה Café de Monte Alto הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
18 המלונות הכי טובים למשפחות עם ילדים בפונטה קאנה 2018-2017 http://dominican-republic.co.il/18-%d7%94%d7%9e%d7%9c%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%9b%d7%99-%d7%98%d7%95%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%9e%d7%a9%d7%a4%d7%97%d7%95%d7%aa-%d7%a2%d7%9d-%d7%99%d7%9c%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a4/ Tue, 05 Dec 2017 19:13:07 +0000 http://dominican-republic.co.il/?p=2460 אם החורף בישראל התחיל להעיק עליכם זה הזמן לצאת עם המשפחה כולל הילדים לחופשה במקום שבו יש קיץ שלא נגמר. במלון מפנק בו יהיה להם מגוון עצום של פעילויות כיפיות ולכם שקט ואפשרות ליהנות מים קאריבי, רום צונן ועיסויים שיותירו את השרירים שלכם רכים כחמאה. קבלו את הרפובליקה הדומיניקנית וליתר דיוק, קבלו את: פונטה קאנה. ברוב בתי המלון […]

הפוסט 18 המלונות הכי טובים למשפחות עם ילדים בפונטה קאנה 2018-2017 הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
אם החורף בישראל התחיל להעיק עליכם זה הזמן לצאת עם המשפחה כולל הילדים לחופשה במקום שבו יש קיץ שלא נגמר. במלון מפנק בו יהיה להם מגוון עצום של פעילויות כיפיות ולכם שקט ואפשרות ליהנות מים קאריבי, רום צונן ועיסויים שיותירו את השרירים שלכם רכים כחמאה. קבלו את הרפובליקה הדומיניקנית וליתר דיוק, קבלו את: פונטה קאנה.

ברוב בתי המלון שבעיר יש בריכות ענקיות ופארקי מים, צוותי בידור והצגות, פעילויות לילדים כמו ציורי פנים וטיולים בטבע, ספורט מים, מיטות תינוק ללא תשלום וחדרים גדולים מספיק למשפחות שלמות. הנה רשימה של 18 המלונות בפונטה קאנה שהם נכון להיום הכי מתאימים למשפחות עם ילדים.

מלון הכל כלול The Reserve at Paradisus Palma Real

במלון פרדיסוס פלמה ריל יש כ-200 סוויטות שטובלות בסביבה שלווה ומפנקת. במלון יש שטחים נרחבים ומתקנים יוקרתיים כגון ספא ברמה הגבוהה ביותר, יוגה ואזור ביליארד ענק. לאורחים יש כניסה חופשית אל השירותים, המתקנים והמסעדות שבחוף פלמה ריל. אזור הילדים כאן מכיל קירות טיפוס, טרמפולינות וג’ימבורי – ושירותי בייביסיטינג בזמן שהמבוגרים יוצאים לטיולי יום בסביבה. במלון יש מסעדות איכותיות וברים וכן שירות קונסיירז’ אישי.


Booking.com

ריזורט Paradisus Palma Real Golf & Spa

Paradisus Palma Real Golf & Spa Resort

Paradisus Palma Real Golf & Spa Resort

זהו אחד ממלונות הנופש של רשת פרדיסוס בפונטה קאנה. במלון 554 חדרים. זהו אמנם מלון די רומנטי עם לובי מפואר המוביל לחצר מפילת לסת אבל, תתפלאו, המלון הזה ידידותי מאוד לילדים ולמשפחות למרות התדמית הסופר יוקרתית שלו. יש במתחם הריזורט פארק הרפתקאות עם קיר טיפוס וטרמפולינות (הממוקמות בסמוך לשמורה), שיעורי אמנות ומלאכות, קורסוני בישול, גולף, טניס ועוד. במלון יש מסעדות מפוארות לצד מזנוני חטיפים שיבטיחו שהילדים שלכם לא ישתעממו לרגע. הסוויטות מעוצבות בריהוט מהגוני קלאסי והרצפה מרוצפת אריחי שיש ויש בהן מכונות קפה, מיני בר וגישה לאינטרנט אלחוטי מהיר בחינם. למבוגרים יש חוף ים צמוד, סדנאות, ספורט ופעילויות כמו ספא מפנק ומגרשי גולף ענקיים.


Booking.com

מלון הכל כלול Paradisus Punta Cana

זה המלון הגדול ברשת Paradisus בפונטה קאנה ובו 683 חדרים והרגשה של מרחב ענק. אורחי המלון נהנים משירות הסעות לחוף, לבריכות, לספא, לסטודיו היוגה ולמסעדות המרשימות בתחומי האתר ויש גם תחנות להשאלת אופניים לאלו שמעדיפים את האופציה הירוקה. בלילה החוף של המלון אינו שקט אלא דווקא מתעורר לחיים ומושך צעירים ומבוגרים. אם תשדרגו, תוכלו לקבל גישה לטרקלין פרטי ולהנות מבריכה נפרדת ומחוף פרטי. הילדים יהנו פה מבריכת שחיה ובריכת ילדים עם מגלשות.


Booking.com

מלון הכל כלול Hard Rock Hotel & Casino Punta Cana

המילה “ענק” לא מספיקה לתאר את המלון הזה כי הוא כולל 1790 חדרים, 13 בריכות, 13 מסעדות, 23 ברים, מגרש גולף בן 18 גומות ו-65,000 מ”ר שמשמשים חדרי ישיבות, ספא, חדר כושר ואת הקזינו הגדול ביותר ברפובליקה הדומיניקנית. במלון מתקנים לכל המשפחה ומועדון לילדים שמספק צעצועים, הופעות חיות ופעילויות יומיומיות שונות, למשל שיעורים בספרדית, ציורי פנים ושיעורי בישול. לילדים מבוגרים יותר יש במלון מרחב נפרד עם בריכה, שתי מגלשות מים, מסלול מיני גולף וקיר טיפוס בגובה 16 מטר.


Booking.com

ריזורט Dreams Punta Cana Resort and Spa

מפה של Dreams Punta Cana

מפה של Dreams Punta Cana

אולי מלון קצת יקר, אבל מושך אליו משפחות וזוגות הודות לבריכה הגדולה והנקייה שבו. במקום שירותים מיוחדים לילדים ולנוער, בידור יומיומי ופעילויות כמו שיעורי ריקוד ואירובי, סדנאות אומנות ומלאכה. במקום מועדון לילדים שמספק טיולים, אזורי משחקים גדולים וחיצוניים ושירותי שמרטפות. לבני הנוער המלון מארגן אירועי ספורט ומפעיל דיסקוטק מיוחד בלילות. למלון רצועת חוף יפה ולא צפופה עם מציל והמון פעילויות ספורט ימי.


Booking.com

מלון הכל כלול Melia Caribe Tropical

המלון הזה כולל 1139 חדרים ו-3 מועדונים לילדים עם מדריכים, כולל מועדון בנושא משפחת קדמוני עם סלעים ודינוזאורים, בריכה, גן משחקים צבעוני, מגלשות מים וכיסאות נוח בהדפסי חיות. המלון כולל 120 דונם של שמורת טבע עם פלמינגו, טווסים וצבים עם פארק חבלים. במלון מתקנים לילדים וחדרים ידידותיים למשפחות עם מיטות מתקפלות. אנחנו ממליצים על הסוויטה המשפחתית העצומה בגודל 450 מ”ר שבה יהיה לכם מספיק מקום כדי להזמין את החברים למסיבת ענק עם המון משתתפים.


Booking.com

מלון Majestic Colonial Punta Cana

Majestic Colonial Punta Cana

Majestic Colonial Punta Cana

המלון ידידותי לכל בני המשפחה וכולל 658 סויטות, סביבה אטרקטיבית, מחירים סבירים ופריסה קומפקטית המאפשרת הליכה קצרה לחוף הים. המלון פופולרי בקרב אמריקאים ויש סכוי שהוא יהיה מפוצץ בכלות וחתנים. האוכל הוא לא גולת הכותרת כאן אבל החוף מפצה על הכל. במלון גם אזור בריכה גדול לכל אורכו, צוות בידור אנרגטי ומספר ברים. במלון מועדון לילדים שכולל בריכה נפרדת עם מגלשות ומגרש משחקים. בחדרי המלון חדרי רחצה קלסיים ורומנטיים עם אמבטיות וג’קוזים פנימיים או חיצוניים אבל הם לא תמיד נראים כמו שהייתם רוצים… מזל שיש פה מגוון של פעילויות ספורט ימי שכלולות במחיר.


Booking.com

מלון Memories Splash Punta Cana

המלון הזה הוא גן עדן לילדים. המקום כולל 525 חדרים משובחים בסגנון הכל כלול ואת פארק המים הגדול בקריביים. בחלק מהחדרים יש ג’קוזי וחלקם הם סוויטות משפחתיות עם מיטות קומתיים. אפשרויות ההסעדה במלון כוללות מזנון, 3 מסעדות גורמה וברים רבים. אורחי המלון מקבלים גישה לחלק מהפעילויות במלון הסמוך Royalton Punta Cana.


Booking.com

מלון הכל כלול Grand Palladium Bavaro Suites Resort & Spa

Grand Palladium Bavaro Resort And Spa

Grand Palladium Bavaro Resort And Spa

זה מלון בן 674 חדרים שמשתרע על שטח מרווח עם 15 ברים, 5 מזנונים ו-8 מסעדות. נעלי הליכה הן הכרחיות כאן כי החוף יכול להיות מלא, אבל מצד שני גם המחירים נמוכים יחסית למתחרים. חלק מחדרי המלון משופצים וההורים והילדים יעריכו את מועדון הילדים, את מרכז הספורט עם מגרשי הטניס, הכדורגל, הכדורסל וכן מסלול הגולף והאפשרות לירי בחץ וקשת. בחוף יש מגרש של כדורעף חופים ואפשרות לשימוש חופשי בציוד שנורקלינג, בקיאקים ובגלשני רוח.


Booking.com

מלון הכל כלול Barcelo Bavaro Palace Deluxe

מלון בן 1600 חדרים שנחשב לאתר הנופש המרכזי במתחם Barcelo Bavaro. במלון שפע פעילויות לרבות ספא אטרקטיבי, קזינו שפועל 24/7, 4 בריכות ו-11 מסעדות בהזמנה מראש. המלון מרווח מספיק לאירוח זוגות, משפחות וקבוצות אבל ייתכנו תורים מול דלפק הקבלה. בחדרי המלון תחנת עגינה למכשירי iPod, מסך טלוויזיה שטוח ועיצוב אלגנטי ומלוטש.


Booking.com

מלון הסוויטות Iberostar Bavaro Suites

במלון 600 סויטות בהירות ועכשוויות ב-75 בונגלוס עם אזורי ישיבה ומיני בר מצויד. ברי המזל יזכו לסוויטות עם נוף לים, אבל הרוב יסתפקו בסוויטות עם נוף לגן שיצריכו הרבה הליכה. החוף של המלון הוא גולת הכותרת ולצידו בריכה גדולה, בר, מזנון לחטיפים ואזור לילדים. בתחום האוכל האורחים יכולים לבחור בין המזנון הראשי, בין שירות חדרים שפועל 24/7 ובין מבחר מסעדות גרומה שדורשות הזמנה מראש. במלון מסלול גולף, מגרש טניס, ברים וגישה חופשית לאינטרנט אלחוטי.


Booking.com

מלון הכל כלול Ocean Blue & Sand

Ocean Blue & Sand

מלון עם 780 חדרים במרחק 10 דקות נסיעה ממרכז Bavaro. המלון מתאים לאורחים בכל הגילאים ובמיוחד לילדים הודות למועדון ילדים עם תאטרון חי ומסלול באולינג. מוקד העניין כאן הוא לא רצועת החוף הקטנה, אלא אזור הבריכה הגדול והמוזיקלי ואזור הקניות שמדמה מרכז עירוני. החדרים מרווחים אבל לא אופנתיים כמצופה ולא כולם עם נוף לים. במלון שפע של פעילויות ואפשרויות הסעדה והמחירים סבירים בהחלט.


Booking.com

מלון הכל כלול Bavaro Princess All Suites Resort, Spa & Casino

מלון שנראה כמו מבוך שנחשב לטוב מבין כל מלונות הרשת בפונטה קאנה. המלון נמצא על שטח גדול של חוף לא צפוף באזור Bavaro וכולל 808 חדרים בסגנון בית דירות. המלון פרוש על פני כל השטח ולכאורה לא נגמר, אבל זה יתרון כי המלון מאפשר פרטיות מלאה והליכה נינוחה (או נסיעה בחשמלית שמגיעה כל רבע שעה) בפארק האקולוגי עם ארנבות, טווסים, תרנגולות ותוכים. במלון אפשרויות הסעדה הוגנות עם מבצעים כל יום והבר עם הפסנתר הוא גולת הכותרת.


Booking.com

מלון Grand Bahia Principe Bavaro

המלון הגדול מבין חמשת מלונות רשת Grand Bahia Principe שכולל 816 חדרים. החדרים מרווחים ונקיים אם כי רובם בעיצוב מיושן. במלון מספר פעילויות ידידותיות לילדים כמו פארק מים, מגרש כדורסל, מסלול קרטינג, מגלשות, מסלול מיני גולף, מגרשי טניס וצוות בידור בבריכה ובחוף. החוף מתאים במיוחד לבניית ארמונות חול בזמן שההורים יכולים לנוח בכסאות הנוח של הטרקלין.


Booking.com

מלון היוקרה Luxury Bahia Principe Esmeralda Don Pablo Collection

למלון 570 חדרים והוא חלק מהרשת Bahia Principe. המלון נחשב לאחת מאפשרויות הלינה הקטנות והמפוארות ויש בו סצינה אוורירית ורגועה בסביבה יפה. חוף הים מושך משפחות וזוגות וניתן לבחור בינו ובין 2 בריכות, אחת מהן היא בריכת ילדים רדודה. לחוף מומלץ להגיע מוקדם ומכיוון שאפשרויות ההסעדה במלון מוגבלות, יש לאורחיו גישה בלתי מוגבלת למספר מסעדות, ברים, מתקנים לילדים ומועדונים וניתן להגיע אליהם בהליכה או באמצעות שימוש בשירות ההסעות.


Booking.com

מלון הכל כלול Sirenis Tropical Suites Casino & Aquagames

פארק המים Aquagames

פארק המים Aquagames

שני מלונות שאוחדו למלון אחד על שפת הים עם יותר מ-800 חדרים. אורחי המלון נהנים מגישה חופשית לפארק המים Aquagames, פארק המים השני בגודלו בפונטה קאנה. במלון מספר מגלשות שגם מבוגרים אוהבים, שתי בריכות לילדים ואזורים לשיזוף. חלק מחדרי המלון משופצים ונקיים אם כי בסיסיים למדי. במלון שני ברים, אולם כושר מאובזר, בידור לילי, דיסקוטק, קזינו וכמה מסעדות נושאיות.


Booking.com

מלון בוב ספוג

ברפובליקה הדומיניקנית, באיזור בו הומצא המושג מלונות הכל כלול, ווילת האננס של החיים האמיתיים נבנתה על ידי הריזורט של ערוץ ניקלודיאון לילדים אבל לא רק, המקום מתאים לאירוח משפחה שלמה ויש בה את כל הפינוקים לילדים ומבוגרים כאחד. אז אם אתם מטיילים עם הילדים שלכם ברפובליקה הדומיניקנית והם חובבי בובספוג אמיתיים – התכונננו להיפרד מ-3,800$ ללילה אבל ליהנות מחוויה יוצאת דופן שהם לא ישכחו כל החיים! אז למה אתם מחכים??? בוב ספוג ממתין לכם ברחוב הקונכייה 4, ביקיני בוטום.

מלון הכל כלול Iberostar Dominicana

מלון שהורכב מ-4 מלונות שונים וכולל כיום כ-500 חדרים. זוהי האפשרות הטובה ביותר למשפחות בהתחשב בגודל הקומפקטי של המלון ובאופציה של חיבור חדרים. המלון פופולרי גם בקרב זוגות שיעריכו את הרומנטיות, הטיפוח הסביבתי והמזרקות. לקבוצות יקרצו הבריכה והברים על החוף עם מסיבות הענק. אבל המלצה מאיתנו: תגיעו מוקדם כי כל המקומות הקרובים לים נתפסים השכם בבוקר. במלון יש גם מסלול גולף, מגרש טניס, דיסקוטק וברים עם שתייה איכותית והוא משמש כאופציה מתאימה לתקציב נמוך. רק אל תצפו ל”וואו” בעיצוב החדרים או לאינטרט אלחוטי חינם.


Booking.com


הפוסט 18 המלונות הכי טובים למשפחות עם ילדים בפונטה קאנה 2018-2017 הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
המפעל וחנות הסיגרים La Aurora בסנטיאגו http://dominican-republic.co.il/%d7%94%d7%9e%d7%a4%d7%a2%d7%9c-%d7%95%d7%97%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a1%d7%99%d7%92%d7%a8%d7%99%d7%9d-la-aurora-%d7%91%d7%a1%d7%a0%d7%98%d7%99%d7%90%d7%92%d7%95/ Fri, 01 Dec 2017 21:35:15 +0000 http://dominican-republic.co.il/?p=2454 מפעל הסיגרים La Aurora נוסד באוקטובר 1903 על ידי אדוארדו ליאון חימנס, פועל קשה יום שהיה בן ונכד של מגדלי טבק. מבלי להזניח את המסורת המשפחתית שלו החליט חימנס ללכת צעד נוסף קדימה וליצור מותג סיגרים עולמי. חימנס הצעיר שהיה אז בן 18כמה דונמים של קרקע ועם צוות מצומצם של שישה עובדים, התלהבות רבה ומאמץ רב, החלו לבנות […]

הפוסט המפעל וחנות הסיגרים La Aurora בסנטיאגו הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
סיגר של מותג La Aurora

מפעל הסיגרים La Aurora נוסד באוקטובר 1903 על ידי אדוארדו ליאון חימנס, פועל קשה יום שהיה בן ונכד של מגדלי טבק. מבלי להזניח את המסורת המשפחתית שלו החליט חימנס ללכת צעד נוסף קדימה וליצור מותג סיגרים עולמי. חימנס הצעיר שהיה אז בן 18כמה דונמים של קרקע ועם צוות מצומצם של שישה עובדים, התלהבות רבה ומאמץ רב, החלו לבנות את החלום שלו. כיום, יותר מ-110 שנים מאוחר יותר, למותג הסיגרים La Aurora יש נוכחות בחמש יבשות ויותר מאלף עובדים.

למרות ש-La Aurora היא חברה מודרנית גדולה עם מגוון סיגרים, יוקרה רבה ונוכחות בכל השווקים בעולם. הצמיחה שלה לא קרתה בן לילה. הייתה כאן עבודה מתמשכת מאז הקמתה בשנת 1903. עם זאת, מאז שהוקמה על ידי אדוארדו ליאון חימנס ועד היום בעת היא מנוהלת על ידי נכדו, גילרמו לאון הרברט, ערכי החברה נשמרו והם עדיין דומים לאלה של עסק משפחתי: כנות, יושר, תשוקה למצוינות ונימוסים.

הסיגרים

La Aurora היא כיום מפעל הסיגרים המוביל בשוק הדומיניקני המקומי, אבל מותגיה נמכרים ביותר משישים מדינות בכל רחבי העולם. בין הסיגרים המוכרים שלה תמצאו את:

 • La Aurora
 • León Jimenes
 • Princes
 • Family Reserve
 • Imperiales

אם אתם מבקרים ברפובליקה הדומיניקנית אתם יותר ממוזמנים לערוך סיור במפעל או להשתתף באחד הקורסים שמועברים במקום.

סיור במפעל הסיגרים

זו האטרקציה מספר אחת המומלצת בסנטיאגו. הסיור כולל ביקור במפעל ומבט מבפנים על הפועלים שמייצרים את הסיגרים של La Aurora. היסטוריה, מסורת וחדשנות הם שלושה אלמנטים המאפיינים כל מטר מרובע של המפעל.

במהלך הסיור במפעל הסיגרים הוותיק והיוקרתי ביותר ברפובליקה הדומיניקנית תוכלו לחוות את הפעילות היומיומית של יצור הסיגרים במפעל, ייבוש העלים ובחירת התערובת לכל סוג של הסיגרים, גלגול העלים בעבודת יד והנחתם בתבניות המיוחדות לכך.

למידע נוסף פנו אל יוליאנה מוראלס בטלפון 809-734-2563 ותאמו ביקור וחוויה בלתי נשכחת.

כתובת ופרטים נוספים

הפוסט המפעל וחנות הסיגרים La Aurora בסנטיאגו הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
מערת הנטיפים Fun Fun http://dominican-republic.co.il/%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%aa-%d7%94%d7%a0%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-fun-fun/ Sun, 12 Nov 2017 19:36:21 +0000 http://dominican-republic.co.il/?p=2441 לה רומנה נמצאת כמה שעות ספורות של נסיעה מערבה מפונטה קאנה. העיר וסביבותיה מלאים בחופים מרהיבים ובכפרים עתיקים כמו הכפר אלטוס דה צ’אבון שבמרכזו נמצאת כנסיית סטניסלאב היפה המשקיפה על נהר צ’אבון. אבל לחובבי הטבע שביניכם שלא מסתפקים בחולות הזהובים יש כאן אטרקציה במעבה האדמה. מערת הנטיפים Fun Fun, מערת הנטיפים המיוחדת שלא כדאי לכם לפספס. מערת הנטיפים Fun […]

הפוסט מערת הנטיפים Fun Fun הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>
לה רומנה נמצאת כמה שעות ספורות של נסיעה מערבה מפונטה קאנה. העיר וסביבותיה מלאים בחופים מרהיבים ובכפרים עתיקים כמו הכפר אלטוס דה צ’אבון שבמרכזו נמצאת כנסיית סטניסלאב היפה המשקיפה על נהר צ’אבון. אבל לחובבי הטבע שביניכם שלא מסתפקים בחולות הזהובים יש כאן אטרקציה במעבה האדמה. מערת הנטיפים Fun Fun, מערת הנטיפים המיוחדת שלא כדאי לכם לפספס.

מערת הנטיפים Fun Fun

מערת הנטיפים Fun Fun

מערת הנטיפים Fun Fun ממוקמת בגבעות קרסטיות מאבן גיר באזור הדרום-מזרחי של Los Haitises והחוקרים מאמינים שהיא החלה להיווצר בעידן הקנוזואיקון לפני יותר מ-20 מיליון שנה. סלעי הגיר שמעצבים את המערה הם למעשה שרידים של אלמוגים ימיים ויצורים אורגניים אחרים, אבל יש בה גם מבנים תת קרקעיים שנוצרו מהמסת סידן. במערה זו זורם נהר Almirante לאורך 7 ק”מ ולאורכו בתוך המערה תמצאו נטיפים, זקיפים ותצורות סלע ייחודיות.

תצורות הסלע היחודיות שיש בתוך מערת הנטיפים Fun Fun

 • נטיפים – תצורות שנגרמו על ידי פירוק של סלעים מינרליים. הנטיפים תלויים מן התקרה בשל התגבשות של פחמנים שהומסו במים ושיצרו סלעים מאבן גיר.
 • זקיפים – תצורות שנגרמו על ידי מלחי סידן מהמים שנטפו מהנטיפים. הקמת הזקיפים החלה ברצפת המערה וברגע שהם מתחברים לנטיפים נוצר עמוד.
 • עמודים – נטיפים שחוברו לזקיפים במהלך השנים.
 • ארובות – מינרלי שהתפרקו ושיצרו ארובות דרכן אור השמש חודר למערה
 • Coladas – מינרלים שהומסו במים ושחדרו למערה דרך סדקים בקירות הסלע.
 • Calcites – פחמנים שהתגבשו ושיוצרים אור זרחני דמוי זהב כאשר קרני השמש זורחות עליהם.
נטיפים וזקיפים

נטיפים וזקיפים

החי והצומח במערה

רוב הצומח במערה ממוקם בכניסה אליה כי בתוכה אין מספיק אור שמש ההכרחי לקיום הצמחים. החיים במערה לעומת זאת שוקקים ויש בה בעלי חיים רבים, בעיקר דגים, חרקים, שרימפסים, עטלפים וציפורים. בעלי החיים במערה הסתגלו לחיים במערה במיעוט של אור שמש ויש בה בעלי חיים שונים ומשונים שעברו אדפטציות שונות והסתגלו לחיים בה. למשל, לחרקים לרוב יש אנטנות גדולות הדומות לזרועות המשמשות כחיישנים שמסייעים להם לזהות סכנה. הן לדגים והן לשרימפסים אין פיגמנטציה ועוד…

אמנות וציורים עתיקים במערה

על סלעי המערה יש תחריטים וציורים שונים שנוצרו על ידי שבטים קדמונים שחיו באיזור. במערה יש תחריטי סלע שחרוטים בעיקר על זקיפים בקדמת המערה. אלו נוצרו על ידי בני הטאינו ותרבויות עתיקות יותר. בנוסף, יש תמונות וציורים על הסלע בנקודות פנימית יותר במעמקי המערה. אלו שימשו תרבויות פרה-היספניות כדרך לתקשר עם המתים או עם האלים, מתוך אמונה ששניהם שוכנים במערות.

הפוסט מערת הנטיפים Fun Fun הופיע ראשון בהרפובליקה הדומיניקנית

]]>