איצטדיון סיבאו – Estadio Cibao

איצטדיון סיבאו בעיר סנטיאגו הוא האצטדיון הגדול ביותר ברפובליקה הדומיניקנית ונחשב ליפה ביותר במדינה. הוא אף זכה לשם – הקן של "גוזלי הנשר" על שם קבוצת הבית והמגרש ידוע בשם מעורר האימה "עמק המוות". שימו לב – יש אצטדיון בשם דומה שמשמש למשחקי פוטבול וחשוב לא להתבלבל בין השניים.איצטדיון סיבאו - מעודדותהאצטדיון נפתח לקהל בשנת 1958 ויש בו מעל 18,000 מקומות ישיבה. האצטדיון משמש בעיקר למשחקי בייסבול והוא המגרש הביתי של הקבוצה Águilas Cibaeñas . קבוצה זו זכתה יותר מ-20 פעמים בתואר אלופת המדינה ו-5 פעמים בתואר האליפות הקריבית.

צפייה באוהדי הקבוצה המקומית היא לפעמים לא פחות מעניינת מצפייה בנעשה על המגרש. ובנוסף, המשחקים מלווים בריקודים של מעודדות בבגדים מינימליים ששווים צפייה בפני עצמם.

בשנת 1974 עבר איצדיון סיבאו שיפוץ ראשוני והורחב היציע שמאחורי החומות הימניות. בשנת 2004 הותקן באצטדיון לוח תוצאות אלקטרוני ועוצבה הקרקע של האצטדיון מחדש. בשנת 2006 הותקן במקום מסך דיגיטלי ענק שמציג סטטיסטיקות שונות במשחק.

בשנת 2007 האצטדיון שופץ שוב לשם אירוח סדרת תחרויות הבייסבול של האזור הקריבי ב-2008.  השיפוץ כלל את הרחבת מועדון האוהדים, החלפת כשליש מהמושבים, הרחבת תאי העיתונות, עיצוב מחדש של הכניסה הראשית, בניית במה רב תכליתית, בניית מתחם VIP , שיפוץ מערכת החשמל ועוד.

איצטדיון סיבאו – האיצטדיון הטוב בקריביים

כיום איצטדיון סיבאו הוא האצטדיון היחיד במדינה שמציע מושבי עמידה והוא נחשב לאחד האצטדיונים הטובים בקריביים. כמו כן, כיום האצטדיון כולל פינוקים מיוחדים כגון מושבים ארגונומיים עם משענות גב ומקומות לכוסות שתיה.

בשנת 2014 ניזוק האצטדיון בשריפה שנגרמה עקב קצר חשמלי. האצטדיון חזר במהרה לפעילות מלאה ואף פתח את ליגת הבייסבול של 2016.

האצטדיון מארח 2-3 משחקים כל שבוע במהלך עונת הבייסבול ושווה לבקר בו. קו A של האוטובוס הנוסע מערבה יביא אתכם היישר לאצטדיון שבחזיתו פסל של נשר.