אתרי צלילה ברפובליקה הדומיניקנית שאסור לכם לפספס

הרפובליקה הדומיניקנית היא מקום נפלא לצלול בו והיא מהווה גן עדן לצוללים. אתרי צלילה ברפובליקה הדומיניקנית יש רבים והעולם התת-מימי של המדינה כולל אפשרות לצלול בשוניות יפהפיות, באניות טרופות ובמערות תת-מימיות תוך כדי הנאה מראות מצוינת, ממים חמים ומחיים ימיים עשירים.

אתרי צלילה ברפובליקה הדומיניקנית

אתרי צלילה ברפובליקה הדומיניקנית – פוארטו פלטה

באזור החוף הצפוני של פוארטו פלטה תיירים ששוהים בכפרי נופש השונים כמו Costambar ו-Cabarete צוללים לרוב בסוסואה. זהו אזור מעולה לקחת בו שיעורי צלילה ולהוציא רישיון צלילה במים פתוחים. במקום יש שוניות רדודות שבהן צוללים מתחילים יכולים לשבת על החוף התת-מימי ולצפות בדגים טרופים שוחים. המקום אידיאלי גם לצוללים מתקדמים יותר בעיקר במים ליד שדה התעופה הבינלאומי שנמצאים במרחק של 10 דקות משם. אתרי הצלילה העיקריים שם הם Las Palmitas, Airport Wall, Five Rocks שבהם שוניות אלמוגים רבות וכן La Piramide שיש בה סדרה של תעלות תת-מימיות. החודשים הטובים לצלילה בצפון הם יוני עד ספטמבר שבהם המים רגועים במיוחד והראות במיטבה. מזרחית לסוסואה כ-3 ק"מ מקברטה ישנם אתרי צלילה נוספים לצוללים מנוסים יותר.

אתרי צלילה בריו סאן חואן

שעה נסיעה מסוסואה ב-Rio San Juan מי שמתארח בוילה הקריבית Playa Grande יכול לצלול דרך בית הספר לצלילה Gri Gri. במקום אתרי צלילה רבים למתקדמים ולמתחילים ויש בהם שפע של דגים טרופים ושל חיים ימיים. כמו כן, ייתכן ותתקלו בדולפינים, בלוויתנים (מינואר עד מרץ) בלהקות ברקודות בגודל שמגיע למטר וחצי ובדגי שוניות צבעוניים רבים

אתרי צלילה בקברטה

בקברטה הסמוכה צוללים מנוסים ייהנו מצלילה במערות דרך תעלות תת-מימיות רחבות. בהמשך החוף הצפוני נמצאת Las Terrenas שבה נמצא אתר הצלילה "The Whales" שבו ניתן לצלול בפיר תת-מימי ולצפות בלובסטרים, באלמוגים ובלוקוסים. כפר הנופש El Portillo מציע חבילות אירוח שכוללות צלילה עם הציוד האישי שלכם או עם ציוד שנשכר במקום. כמו כן מוצעים במקום קורסי צלילה ברמות שונות.

אתרי צלילה בסמאנה

בחצי האי הצפוני סמאנה נמצא החוף Las Galeras ב-Cabron ובו ניתן לבצע צלילות לעומקים של מ-5 מטר ועד 54 מטר. באתר תצפו באלמוגים, בסלעים ובדגים.

צלילה במונטה קריסטי

מערבית לסוסואה  לאורך החוף הצפוני יש ספינות טרופות לאורך חופי Cofresi ומונטה קריסטי. טיול צלילה מעניין במיוחד הוא ל- Punta Rucia הסמוכה שבה שונית אלמוגים בשם Cayo Arena (אי החול) מספקת צלילה מרהיבה. המקום מכוסה לעיתים ע"י האוקיינוס ובמקרים אחרים הוא חשוף לחלוטין.

צוללים מנוסים יכולים להצטרף לצוות המחקר של המכון הצפון-קריבי בחיפושם המקצועי והמצויד אחרי ספינות טרופות. לחברה זו חוזה עם הממשלה של הרפובליקה הדומיניקנית המתיר לה לגלות ולחשוף פריטים תת-מימיים. יש יותר מ-20 ספינות טרופות ברפובליקה הדומיניקנית, כולל צי משנת 1563.

צי זה כלל את הספינות הספרדיות סנטה קטלינה, סאן ג'ורג' וסנטה מריה דה גואדלופ שעזבו את דרום אמריקה עם עצירת ביניים בהונדורס. במסעם חזרה לספרד ב-1563 הם עלו על שרטון בעת סערה באזור מונטה קריסטי. רק האונייה סנטה מריה שרדה ואילו האוניות האחרות טבעו (20-30 מטר). הפריטים שטבעו כללו מטען של תכשיטים, זהב ויותר מ-300,000 מטבעות כסף.

אתרי צלילה בסנטו דומינגו

בחוף הדרומי של הרפובליקה הדומיניקנית יש 2 חנויות צלילה ידועות בעיר הבירה סנטו דומינגו שמוכרות ומשכירות ציוד צלילה והמציעות ללקוחות טיולי צלילה. המקום הטוב ביותר ליהנות מצלילה בשוניות ובספינות טרופות, בצלילות לילה ובצלילות במערות תת-מימיות באזור עיר הבירה הוא הפארק הלאומי התת-ימי La Caleta. במקום זה אפשר לבחור בין צלילה רדודה או עמוקה וכדאי לעשות זאת בחודשים נובמבר-ינואר שבהם המים שקטים וצלולים.

כמו כן, כאן תוכלו לצלול לספינה הטרופה Hickory או ספינות נוספות שנמצאות בקרבתה בעומק של 35 מטר. האלמוגים בעומק זה מגוונים בצבעם ובמרקמם ויוצרים תחושה תימהון לנוכח האיזון העדין של הסביבה האקולוגית הימית. ניתן להגיע לפארק התת-ימי הזה באמצעות שיט בספינה מהירה במשך 17 דקות מבוקה צ'יקה או בשיט בספינה רגילה במשך 25 דקות מהפארק הציבורי Las Americas. כפר הנופש דון חואן בבוקה צ'יקה נמצא בסמוך ל-La Caleta ויש בו בית ספר לצלילה ואפשרות לטיולי צלילה באזור ובכל האי.

אתרי צלילה בלה רומנה

אתר צלילה נוסף וטוב לצוללים מנוסים הוא האי Catalina שמושך אליו לא רק את תיירי כפר הנופש הסמוך של לה רומנה אלא גם צוללים מהחוף הצפוני. המקום נמצא במרחק של 20 דקות שיט בסירה מהמזח של לה רומאנה. זהו אולי המקום היחיד שאפשר לצפות בו בדגים גדולים כמו לוקוס. רוב המינים של הדגים הגדולים מסביב לשוניות האלמוגים של האי דולדלו עקב דיג רב. צלילה רדודה (8-10 מטר) בקטלינה היא פשוט יפה ודגים בשלל צבעי ניאון שוחים מסביב לצוללים. במקום ראות מצוינת למרחק של 30-35 מטר והשתקפות טובה של אורות.

ליד לה רומאנה נמצאת Bayahibe ובה מועדוני צלילה רבים. במקום נערכת האכלה של דגים ע"י הצוללים המקומיים וגם סתם תיירים. כל שעליכם לעשות הוא לנופף בידכם כדי למשוך דגים לכיוון שלכם.

אתרי צלילה באי סאונה

צולל וכריש

אתר פופולרי לצלילה בדרום המדינה הוא האי סאונה וניתן להגיע אליו בסירה בלבד מלה רומאנה. האי הוא שמורה מוגנת כחלק מהפארק הלאומי המזרחי ולכן יש בו שפע של חיי בר ובעלי חיים ימיים כמו צבי ים, לוויתנים, כרישים ודגים גדולים אחרים.

אתרי צלילה בפונטה קאנה

פונטה קאנה נמצאת בחוף המזרחי של האי ויש בה שדה תעופה בינלאומי ואת שונית האלמוגים הארוכה במדינה על פני 30 ק"מ. מרכז הצלילה פונטה קאנה ממוקם בכפר הנופש בחוף והוא חבר באיגוד הבינלאומי PADI. המקום מציע קורסי צלילה והסמכות בכל הרמות שאותם ניתן להשיג תוך מספר ימים. במקום נמצא כל החומר והציוד שדרושים לתהליך הלימוד וההסמכה.

צוללים בכל הרמות יהנו מצלילה במערות, בשוניות ובספינות הטרופות וכן מהשתתפות בצלילות לילה ובטיולים לאיים קטלינה וסאונה. כל הפעילויות במקום הן ידידותיות לסביבה ודואגות לשימור החי והצומח של האזור.

אתרי צלילה בברהונה

מקום מבודד לאורך החוף הדרומי הוא חוף Ocoa שיש בו אוכלוסייה של דגים גדולים. במרחק שעתיים נסיעה בלבד מסנטו דומינגו, החוף הוא מקום נופש פופולרי בסופי שבוע של אנשים שגרים ועובדים בעיר הבירה, ורבים מהם מחזיקים בתי חוף במקום. בהמשך הדרך מערבה נמצאת ברהונה, אזור חדש שפותח לאחרונה לצרכי תיירות אקולוגית והוא מומלץ לצוללים שמחפשים אתרים מבודדים ובתוליים.

מקומות נופש רבים ברחבי המדינה מציעים חבילות אירוח שכוללות צלילה וטיולים מאורגנים. כמו כן, ניתן לקבל הסמכה לצלילה בקורסים אינטנסיביים שאורכים ימים בודדים בלבד ולאחר מכן לקחת חלק בטיולים שונים שנערכים אל אתרי צלילה ברפובליקה הדומיניקנית.