הוריקן אירמה ברפובליקה הדומיניקנית – עדכונים שוטפים

הוריקן אירמה

הוריקן אירמה

9-10/9/17 – עדכון אחרון

משרד התיירות של הרפובליקה הדומיניקנית מדווח כי מוקדי התיירות במדינה לא הושפעו לרעה על ידי הוריקן אירמה והם מארחים נופשים כרגיל. כל שדות התעופה, הנמלים, הכבישים המהירים, האטרקציות התיירותיות ובתי המלון בכל יעדי התיירות המרכזיים, כגון פונטה קאנה / בווארו, סמאנה, סוסואה, קברטה, פוארטו פלטה, לה רומנה / בייהייב, חואן דוליו, סנטו דומינגו וכדומה חזרו לפעול כרגיל. חופשה נעימה!

9/9/17

הסופה חלפה מצפון לרפובליקה הדומיניקנית ביום האחרון ויש דיווחים על סופות שהיו באתרי הנופש שבחופי קברטה וסוסואה ועל יותר מ-5,000 איש שפונו ברחבי המדינה. נעדכן עוד בהמשך.

6/9/17

מצב חירום הוכרז באיים הנמצאים בנתיב ההוריקן "אירמה" אשר מוגדר ברמה 5 ונמדדו בו רוחות בעוצמה מקסימלית של 295 קמ"ש. עצמת ההוריקן הלכה והתחזקה בימים האחרונים, ועל פי הערכות המומחים, במהלכו, יגרמו הצפות וגלים גבוהים במיוחד, דבר בעייתי במיוחד עבור האיים וערי החוף שלאורך נתיבו. הסופה כבר פקדה את  ברבודה ואנטיגואה, והצפי הוא שכבר בהמשך היום, היא תגיע גם לפורטו ריקו.

נכון לכרגע, נתיב הסופה איננו וודאי, אבל מהמרכז האמריקאי למעקב אחרי הוריקנים כבר נמסר, כי פורטו ריקו, הרפובליקה הדומיניקנית, האיטי, קובה, איי בהאמה ומדינת פלורידה, כולן מתכוננות להגעת הסופה.

כבר הבוקר, החלו הרשויות בפינוי התיירים מהאזורים המסוכנים, התושבים המקומיים מבוצרים בתיהם, ממלאים את המזווים, צוותי החילוץ והסיוע המקומיים נערכים לגרוע מכל… ובכל זאת, כולם מקווים שהסופה תשנה כיוון, ולא תמשיך במסלולה המשוער.

חי – מעקב אחרי מסלולה של אירמה


לשידורים חיים מהרפובליקה הדומיניקנית – לחצו כאן