צפרות בפארק הלאומי Sierra De Bahoruco

הפארק הלאומי Sierra De Bahoruco שבפדרנלס מתאים בעיקר למי שאוהב צפרות – במדרונות הצפוניים של הפארק ולחובבי טיולים רגליים – במדרונותיו הדרומיים. אבל קודם כל קצת על הפארק עצמו:

הפארק הלאומי Sierra De Bahorucoהפארק הלאומי Sierra De Bahoruco הוכרז בשנת 1983 והוא כולל כ-800 קמ"ר של טבע. הפארק נחשב כאחת מהמערכות האקולוגיות החשובות ברפובליקה הדומיניקנית ובשנת 2002 הוא הוכרז ע"י אונסק"ו כשמורה הביוספרית הראשונה במדינה. הפארק הוא רכס ההרים הדרומי ביותר באי היספניולה שאליו שייכת הרפובליקה הדומיניקנית. הרכס ממוקם בחלק הדרום-מערבי של הרפובליקה הדומיניקנית והוא למעשה חלק מרכס דו-מדינתי בשם Massif de la Selle-Jaragua-Bahoruco-Enriquillo Bi-national Corridor.

הצמחיה בפארק הלאומי מגוונת וכוללת יער של עצים שונים (דובדבן, אורן, מהגוני ועוד) ומגוון של חיות, כמו צפרדעים ואיגואנות. במקום זוהו 1410 מיני צמחים והוא כולל 52% (166 מינים) מכל מיני הסחלבים שקיימים ברפובליקה הדומיניקנית – חלקם אנדמיים לפארק עצמו. הפארק הוא ביתם של 75 מיני ציפורים, מהם 32 מתוך 34 הציפורים האנדמיות של הרפובליקה הדומיניקנית כגון יסעורון שחור ראש, סנונית מוזהבת,  ועוד. הפארק גם משמש כמקום קינון חורפי של 21 מיני ציפורים נודדות.
בנוסף, האוכלוסייה המקומית משתמשת בפארק לשם אספקת מים, מזון ועצים והפארק מגן באופן טבעי על העמקים שמתחתיו מפני מפולות.

המדרונות הדרומיים של הפארק

במדרונות הדרומיים של הפארק הלאומי יש דרך סלולה שנבנתה עבור כורי הבוקסיט במקום. שביל הטיפוס מתחיל במכרות הבוקסיט הנטושות ומטפס מגובה פני הים עד גובה של 1100 מטר. בפסגת הפארק יש שביל שמוליך למרכז המבקרים Hoyo de Pelempito ונשקף ממנו נוף עוצר נשימה על המקום ועל ההרים של מזרח Bahoruco.

המדרונות הצפוניים של הפארק הלאומי Sierra De Bahoruco

מיני הציפורים בפארק משתנות לפי הגובה בו תהיו. במקומות הגבוהים נפוצים הסבכי המכונף, יונק הדבש הברקתי, התוכי ההיספניולי ועוד ואילו במקומות הנמוכים נפוצים העורב לבן-הצוואר, קוקיית מפרץ החזה ועוד.

בפארק נמצאים 2 מרכזי צפרות: אחד ב-Puerto Escondido והשני ב-Villa Barrancoli.

מאזור Puerto Escondido ניתן גם להמשיך בטיולים רגליים לעבר Aguacate או Zapotén.

השביל שיוצא מ-Zapotén מאפשר צפייה בציפורים אנדמיות כמו יונת הקשקשים, שליו לבן החזית, הקיכלי האוכפי ועוד.

השביל שיוצא מ-Aguacate נמצא על גבול יער העננים ולכן הציפורים שתראו כאן יהיו אחרות. למשל: התוכים ההיספניולים האנדמיים או תוכים ירוקי-צוואר.

לסיכום, הפארק הלאומי Sierra De Bahoruco אידיאלי לחובבי הליכה וצפרות, אבל גם חובבי טבע ובוטניקה ימצאו בו את מבוקשם.