עשרה דברים שחייבים לעשות בקונסטנסה

  • לבלות בפסטיבל Fiestas Patronales שמתקיים בעיר כל שנה בתחילת ספטמבר. אמנם התאריך המדויק משתנה כל שנה אבל דבר אחד בטוח – העיר חוגגת במשך 9 ימים של שכרון חושים לכבוד הפטרונית של העיר Virgen de las Mercedes. הפארק העירוני מארח אירועי מוסיקה חיים וכולל אוהלי מזון ומשקה שונים.  וגולת הכותרת שמסיימת את החגיגות שכמובן אסור לפספס – בחירת מלכת היופי העירונית.
‏‏פסטיבל Fiestas Patronales

‏‏פסטיבל Fiestas Patronales

  • לטייל בשמורת הטבע Ebano Verde. הכניסה לשמורה נעשית דרך הכביש המהיר קונסטנסהסנטיאגו והביקור בה מתאים לכולם, למשל בעלי זמן מוגבל יכולים ליהנות משביל באורך 2 ק"מ ביער טרופי של עצי מגנוליה דומיניקנית, עצי הבנה ירוקים ונצים אדומי זנב. אבל אם יש לכם זמן זכיתם ובגדול, כי לא רק תלכו בשביל של 6 ק"מ ותעשו ספורט, אלא גם תשחו בברכה שנמצאת מתחת למפל קטן ומקסים.
  • לאכול במסעדת לורנצו. במסעדה שנמצאת בחלק המערבי של העיר (Luperón 83) מוגשות מנות מקומיות ביד רחבה, כך שלא פלא שהמסעדה צפופה בצהריים במיוחד בימי ראשון. אז אם בא לכם לאכול בזול כריכים, פסטה, פיצות, דגים ותבשיל סאנקוצ'ו (תבשיל בשר עם נקניקיות ותפוח אדמה) – אתם יודעים לאן ללכת ולאן להתקשר (809-539-1561. המקום פתוח כל יום מ-10:00-23:00.
  • לאכול במסעדת Aguas Blancas (בספרדית: מים לבנים). המסעדה שנמצאת ב- Espinosa 54 נחשבת למסעדת הגורמה העירונית ומגישה מנות מקומיות, מנות פסטה ומנת עוף שהיא לא פשוט ממופלאה הודות לרטבים המיוחדים והסודיים. במקום אמנם יש אוירה חמה, אבל בלילה קריר אז אל תשכחו סוודר. שעות פעילות: כל יום מ-09:00-22:00.
  • ליהנות במפל Aguas Blancas. המפל לא רק מרהיב ביופיו ועוצר נשימה, אלא נחשב גם לגדול ביותר באיים האנטיליים. ההגעה למפל מצריכה נסיעה של 16 ק"מ ברכב שטח והליכה נוספת בג'ונגל אבל המאמץ משתלם – מפל אחד בן 3 חלקים במורד של צוק שנשפך לבריכה של מים כחולים וקרים מאוד.
  • לישון במלון Rancho Constanza. אולי יש מלונות עם יותר כוכבים ליד הטייטל אבל זהו אחד מהמלונות היותר כיפיים שיש כאן. שירות טוב, תקרות עץ כפרי והכי חשוב – נוף מטריף ומרפסות ענקיות. והכל טובל בירוק חי של טבע אמיתי.
מלון Rancho Constanza

מלון Rancho Constanza

  • לטייל בשמורת הטבע Valle Nuevo. הפארק הזה נמצא 17 ק"מ דרום-מזרח לקונסטנסה ונמדדו בו הטמפרטורות הנמוכות במדינה – 8 מעלות צלסיוס בלילה. הפארק כולל את הרמה הגבוהה ביותר בקריביים שמתנשאת לגובה 2438 מטר מעל פני הים. עקרונית, ניתן לנסוע מכאן עד סאן חוזה שנמצאת 90 ק"מ דרומה, אבל בפועל, לשם כך נדרש רכב עם יכולות של טנק לפחות.
  • לאכול במסעדת Dilenia. המסעדה נמצאת בכניסה לעיר ב-Gastón F Deligne ונראית לכאורה פשוטה, חדרון קטן מעץ ותפריט קטן באנגלית, אבל המנות פה מופלאות. בעיקר השרימפס ברוטב שום. המסעדה פתוחה במים שני-חמישי מ-11:00-18:00 ומ-10:00 בימים שישי, שבת וראשון. בכל מקרה אנחנו ממליצים להתקשר למספר הטלפון 849-806-9995 ולוודא.
  • לבקר במערות Piedras Letradas. משמעות שמן של המערות בספרדית היא "אבנים חרוטות" ולא בכדי: במקום נמצאו עשרות ציורי קיר ופטרוגליפים של בני שבט הטאינו שמתארים חיות ודמויות אנושיות. האתר נמצא 30 ק"מ צפון-מערבית לקונסטנסה ולמרות שהדרך סלולה ברובה, היא הופכת עם הזמן לדרך עפר כך שתצטרכו להצטייד ברכב שכור מסוג 4X4.
  • לקנות מזכרות ואוכל מקומי בשוק העירוני שנמצא ב-cnr Gratereaux & 14 de Julio. השוק פתוח כל יום חול מ-07:00-18:00 ובימי ראשון עד הצהריים וההנאה בומובטחת.