קתדרלת Inmaculada Concepción

קתדרלת Inmaculada Concepción

קתדרלת Inmaculada Concepción

קתדרלת Inmaculada Concepción היא כנסייה קתולית שנמצאת במרכז העיר לה ווגה ברפובליקה הדומיניקנית. הכנסייה נחנכה ב-1992 לאחר 15 שנות בנייה והוקמה על חורבותיה של כנסיה מ-1900. הכנסיה הישנה היא המקום שבו הוצבו הצלבים הראשונים ביבשת אמריקה אך לאחר שנהרסה ברעידת אדמה בשנת 1974 נולד הצורך בכנסייה חדשה. כיום הקתדרלה נחשבת לאחת הגדולות והחשובות ברפובליקה הדומיניקנית. היא משתרעת על פני 3500 מטרים רבועים ויכולה להכיל יותר מאלף איש. כאות לחשיבותה מפתחות הכנסיה ניתנו לבישוף ע"י נשיא הרפובליקה הדומיניקנית בכבודו ובעצמו.

מלונות מומלצים ליד הקתדרלה

קתדרלת Inmaculada Concepción – משמעות בכל פינה

הקתדרלה עוצבה ע"י האדריכל המקומי Pedro Mena Lajara בהשראת קתדרלת Albi בצרפת. עיצוב הכנסיה שומר על משמעויות רוחניות שקשורות לדוקטרינה הקתולית במטרה אחת – לסמל את יחסי הגומלין של הרוח האנושית עם היצירתיות של האל. מטרת הכנסייה היא ליצור מחדש את הרוחניות באמצעות הקדשת זמן לאלוהים. למעשה, כל פרט בעיצוב הפנים של המקום משמש כסמל עם משמעויות דתיות והיסטוריות.

תקרת הכנסייה עשויה ממהגוני וכוללת וילונות שמסמלים עננים ואורות שמסמלים שמים זרועי כוכבים. מעל מזבח הכנסיה יש שני חלונות שמסמלים את השמש והירח. כמו כן, הכנסיה כוללת איקונים של הקדושים Cosme ודמיאן, רפליקה של הפסל Our Lady of Antigua ותמונת ענק של מפלי Jimenoa בחרבקואה. הכנסייה אימצה את הסמליות של המספר 12 ולכן יש בה 12 קשתות, 12 חלונות עם ויטראז'ים ואלמנטים נוספים שבאים לסמל את 12 השליחים של ישו, 12 שבטי ישראל ו-12 הדלתות שהיו בבית המקדש.

עיצוב פנים שמשלב חדש וישן

עיצוב הכנסייה משלב ישן וחדש במטרה לתת למאמינים אוירה של רוחניות במיקום מודרני. הכנסייה כוללת אלמנטים היסטוריים שונים.

  • 12 קשתות משולשות כמו שהופיעו בציור The Virgin of Christopher Columbus מהמאה ה-16. את הציור זה נשא קולומבוס במסעו כאשר גילה את הרפובליקה הדומיניקנית.
  • קירות קעורים וקמורים שמסמלים את האדם החוטא: כאשר הוא מבצע חטא הוא חלול וכאשר הוא מתוודה הוא זוכה לזרועות פתוחות מהבורא.
  • קירות מבטון אפור שמבטאים את יכולתו המוגבלת של האדם לשקף את האור האלוהי ועוד.

העיצוב משלב גם אלמנטים חדשים כמו  מגדל של 3 פעמונים שמופעל ע"י מחשב ועוד. ואגב, הפעמונים נלקחו מהכנסייה הקודמת כדי לסמל המשכיות דתית. הקתדרלה יוצאת דופן גם כי היא אחת הבודדות בעולם שבה מוצג ישו כאדם חי . בקתדרלה פסלו של ישו מתנשא לגובה 15 מטר ומתאר אותו לאחד שקם לתחייה. הכנסייה פתוחה לקהל כל יום משעה 07:00 ובימי ראשון משעה 12:00.