השכרת רכב ברפובליקה הדומיניקנית

חברות שונות להשכרת רכב פועלות ברפובליקה הדומיניקנית. חלק מחברות השכרת הרכב במדינה הן חברות בינלאומיות שיש להן סניפים בנמלי התעופה הבינלאומיים.


השכרת רכב - כביש

במקרים רבים לחברות אלו יש סניפים בישראל וניתן לבצע את ההשכרה עוד מהארץ. הזמנה מראש תמיד מומלצת (בעיקר בעונת התיירות שאז עולה הביקוש לרכבים) והזמנה מהארץ אף נחשבת לזולה יותר מאשר השכרת רכב ביעד.

שימו לב – במידה ומזמינים רכב בארץ ניתן לעשות זאת עם כרטיס אשראי ישראלי, אך עם קבלת הרכב תצטרכו לתת ערבון בכרטיס אשראי בינ"ל בלבד. הנה לינק להזמנה ישירה של רכב שכור – מיד עוד הסברים חשובים.


תכנון טיולים באנר

עם זאת, חלק מחברות השכרת הרכב מגבילות את גיל הנהג והוא צריך להיות מעל גיל 21, 25 או 26. כמו כן, לנהיגה ברפובליקה הדומניקנית עליכם להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי כי רישיון ישראלי אינו תקף במדינה.

airalo ad

נהיגה עם רישיון ישראלי כמוה כנהיגה ללא רישיון וגם מרבית חברות ההשכרה (בעיקר הבינלאומיות) לא ישכירו לכם רכב עם הצגת רישיון ישראלי בלבד. שימו לב – הנהגים המקומיים אינם ידועים בחיבה שלהם לחוקי התנועה, הם לא נוהגים לאותת או להדליק אורות ולכן – מומלץ לא לנהוג בלילה.

באנר השכרת רכב

דלק ברפובליקה הדומיניקנית

הדלק ברפובליקה הדומיניקנית נחשב למוצר יחסית יקר ומחירו נקבע לפי השיטה האמריקאית, כלומר לפי גלונים אמריקאים. הדלק ברפובליקה הדומיניקנית לא רק יקר יחסית לשאר המוצרים במדינה, אלא יחסית לשאר מדינות העולם.

אמנם באזורי התיירות יש תחנות דלק רבות, אך בערים הקטנות אין הרבה אפשרויות תדלוק – יש להיערך לכך מראש. בנוסף, צריכת הדלק ברפובליקה הדומיניקנית צפויה להיות רבה יותר מאשר במדינות אחרות בעולם משתי סיבות: מצב הכבישים הבעייתי והמהירות המותרת שהיא מראש נמוכה.

כבישים

ברפובליקה הדומיניקנית קיימים 5 כבישים מהירים (DR-1DR-2DR-3DR-4DR-5) בין הערים הגדולות ומרכזי התיירות. הגישה לערים הקטנות ולאזורי הפריפריה במדינה נעשית לרוב דרך כבישים לא סלולים.

דגשים מיוחדים לפני השכרת רכב ברפובליקה הדומיניקנית

  • רוב הכבישים מעיר הבירה סנטו דומיניגו וממנה הם כבישי אגרה.
  • רוב הכבישים ברפובליקה הדומיניקנית אינם מוארים בלילה, גם לא הכבישים המהירים. בנוסף, הולכי רגל וחיות נוהגים לחצות כבישים בלילה ומהווים סכנה אמיתית לנהגים.
  • המהירות המירבית המותרת בכבישים המהירים היא 80 קמ"ש ובכבישים העירוניים 50 קמ"ש.
  • בעת השכרת רכב מחברה מקומית – שימו לב למצב הרכב ולפגמים חיצוניים בעת החתימה על הסכם ההשכרה. מומלץ אף לצלם אותו מכל הזויות כדי למנוע טענות על פגמים שכביכול עשיתם.
  • שוטרי התנועה ברפובליקה הדומיניקנית אוהבים להצדיק את קיומם ולתת דוח"ות בסיטונאות.
  • עם השכרת הרכב כדאי לשים לב למצב הגלגל הרזרבי והימצאותם של כלי נהג.
  • הרפובליקה הדומיניקנית היא מדינה טרופית והעונה הגשומה מתחילה במאי ומסתיימת בספטמבר. בעת שכירת רכב ברפובליקה הדומיניקנית בחודשים אלו מומלץ להימנע מרכבים עם גג נפתח.
  • גם במקומות שנחשבים יבשים במדינה, כמויות הגשם בחודש אחד שוות לממוצע כמויות הגשם השנתיות בת"א. בכל מקרה תיאלצו להתמודד עם נהיגה בכביש רטוב וכדאי שתתכוננו לכך מראש.
  • הרפובליקה הדומיניקנית כוללת 3 רכסי הרים שחוצים את המדינה. ההר הגבוה במדינה בהם מגיע ל- 3100 מטר. (החרמון להשוואה הוא 2800 מטר). אנחנו ממליצים לשכור לכן רכב אוטומטי ולא ידני.
  • הנחיות משרד התחבורה הישראלי בקשר לרישיון נהיגה בינלאומי
באנר השכרת רכב

השכרת רכב באיזורים שונים בדומיניקנית