אפשרויות טיול ברפובליקה הדומיניקנית

טיילו ברחבי הרפובליקה הדומיניקנית בכל דרך שתרצו

טיסות

טיסה בשקיעה


ברפובליקה הדומיניקנית 7 שדות תעופה בינלאומיים ו-31 שדות תעופה פנימיים. שדות התעופה המרכזיים של הרפובליקה הדומיניקנית נמצאים בערים הגדולות: פונטה קאנה, סנטו דומינגו, סמאנה, ועוד. ניתן להגיע ממקום אחד למשנהו ברפובליקה הדומיניקנית גם באמצעות מסוקים, למשל באמצעות עם חברת HelidosaAviationGroup.

טיסות ממקום למקום בתוך הרפובליקה הדומיניקנית אפשר למצוא בעזרת מנוע החיפוש הזה


תכנון טיולים באנר

רכבת

אין קוי רכבת ברפובליקה הדומיניקנית והרכבות היחידות שמופעלות במדינה הן רכבות של חברות פרטיות המחזיקות במטעי סוכר ונוהגות באמצעותן לשנע את התוצרת ואת הפועלים.

airalo ad

אוטובוסים

כמה חברות ברפובליקה הדומיניקנית מפעילות קוי אוטובוס ברמה של מחלקה ראשונה. אוטובוסים אלו נוחים, ממוזגים מאוד (קחו מעיל) ולעיתים כוללים אף שירותים והקרנת סרטים. מערכת האוטובוסים ברפובליקה הדומיניקנית נחשבת לאמינה ונוחה וחלק מהקוים אף חוצים את הגבול להאיטי. העלות אינה גבוהה לרוב וישנן תחנות אוטובוס מרכזיות ותחנות במרבית הערים הגדולות במדינה. לדוגמה:

מוניות שירות

20 דברים שחובה לדעת לפני טיול ברפובליקה הדומיניקנית - מונית דומיניקנית משותפת

מונית דומיניקנית משותפת

ברפובליקה הדומיניקנית קיימות מוניות שירות (Conchos) שמורידות נוסעים בתחנות על פי בקשתם. הבעיה היא שלמרות שלמוניות אלו יש קוים קבועים, לוח הזמנים הוא גמיש. גמיש מאוד…

קיימות גם מוניות ע"ג אופנועים, בדרך כלל במרכזי הערים. במקרה ומשתמשים באפשרות זו מומלץ לקבוע מחיר עם הנהג לפני הנסיעה.

אפשרות אחרת היא שימוש במכוניות ציבוריות, מכוניות רגילות שמשמשות כמוניות בעיקר במרכזי הערים. שימו לב – לנהגים של מכוניות אלו חוקי התנועה משמשים כהמלצה והם לרוב מעמיסים יותר נוסעים מהמותר.

רכב

ניתן לשכור רכב לטיול ברפובליקה הדומיניקנית באמצעות חברות שונות להשכרת רכב, כמה מהן חברות בינלאומיות שיש להן סניפים בנמלי התעופה הבינ"ל. שימו לב – בחלק מחברות ההשכרה הנהג צריך להיות מעל גיל מסוים: 21, 25 או 26. כמו כן, רשיון נהיגה זר תקף ברפובליקה הדומיניקנית למשך 90 יום בלבד. אנא ודאו את הנושא מראש למניעת אי נעימויות. כמו במדינות אחרות, גם לשוכרי רכב ברפובליקה הדומיניקנית מומלץ למלא דלק לפני החזרת הרכב. – עוד על השכרת רכב ברפובליקה הדומיניקנית כאן.

דלק – הדלק ברפובליקה הדומיניקנית נחשב למוצר יקר והוא נמכר בשיטה האמריקאית, כלומר לפי גלונים אמריקאים. באזורי התיירות יש הרבה תחנות דלק, אך בערים הקטנות ובאזורים הפחות מיושבים אין הרבה תחנות ויש להיערך לכך מראש.

כבישים – ברפובליקה הדומיניקנית כמעט 20,000 ק"מ של כבישים ודרכים, כחציים סלולים ובמצב טוב יחסית. ברפובליקה הדומיניקנית קיימים 5 כבישים מהירים  (DR-1DR-2DR-3DR-4DR-5) שמחברים בין הערים הגדולות ומרכזי התיירות. עם זאת, הגישה לערים הקטנות ולאזורים פחות מיושבים נעשית לרוב דרך כבישים לא סלולים. המהירות המרבית המותרת בכבישים המהירים היא 80 קמ"ש ובכבישים העירוניים – 50 קמ"ש. שימו לב – רוב הכבישים מעיר הבירה וממנה הם כבישי אגרה, אך ככלל רוב כבישים ברפובליקה הדומיניקנית אינם מוארים בלילה. גם הנהגים המקומיים נוהגים לנסוע ללא אורות ובלי לאותת ולכן מומלץ לא לנהוג בלילה!

אופנועים – ניתן לשכור אופנועים ויש גם טיולים מאורגנים על גבי אופנועי הארלי דוידסון לחצי יום, יום או שבוע. פרטים נוספים ב- Dominicanriders.com

במקומות מסוימיים, ניתן לשכור אופניים לטיולים, למשל לאורך הטיילת של פוארטו פלטה או לאורך המדרחוב המואר של ברהונה.

השכרת סירות

אפשר לשכור יאכטות וכלי שיט אחרים (למשל סירות קטאמרן) ברפובליקה הדומיניקנית. המקומות המרכזיים בהם ניתן להשכיר כלי שייט הם בוקה צ'יקהפונטה קאנה ופוארטו פלאטה. בנוסף, קיים שירות מעבורות בין מספר יעדים ברפובליקה הדומיניקנית, בעיקר בין סמאנה וסבאנה דל מר.