שאלות נפוצות

מה הקידומת של הרפובליקה הדומיניקנית?

קידומת הרפובליקה הדומיניקנית היא 1. בתוכה ישנם שלושה אזורי חיוג. רוב הטלפונים בקידומת 809 ואחרות הן 829 ו-849.


האם אפשר להיכנס לרפובליקה הדומיניקנית עם חיות מחמד?

לפני נסיעה עם הכלב או החתול שלכם, כדאי לקרוא את תנאי חברת התעופה ולקבל מידע נוסף כולל עלות הובלת בעל החיים שלכם על המטוס או בתא המטען. את ההזמנה שלכם כדאי לבצע כמה שיותר מוקדם בגלל שחלק מחברות תעופה מגבילות את מספר חיות מחמד בכל טיסה. בעליו של בעל החיים חייבים להצטייד בתעודת בריאות שהוצאה ונחתמה על ידי וטרינר מורשה. התעודה צריכה לומר כי בעל החיים נבדק בתוך 30 ימים לפני היציאה ונמצאה ללא אף מחלה זיהומית, שהוא עבר טיפול נגד טפילים חיצוניים ופנימיים וחוסן נגד כלבת. תעודת החיסון צריכה לכלול מועדי חיסון, תקופת החסינות, שם החיסון והמספר הסידורי.
בהגיעכם לרפובליקה הדומיניקנית בקשו לדבר עם הפקיד הממונה על בעלי החיים אשר יבחן את התעודה. האגרה לקבלת אישור כניסה עם בעל החיים עומדת על כ-40 ש"ח.

מהם מיסי הנמל?

מיסי הנמל עומדים על סך של 20$. עם זאת, ברוב המקרים זה כבר כלול במחיר כרטיס הטיסה.


תכנון טיולים באנר
יש לי שאלות אחרות שאני רוצה לשאול, עם מי אני יכול לדבר עם עוד לפני שאני מגיע?

יש למשרד התיירות של הרפובליקה הדומיניקנית 20 משרדים בחו"ל, כולל בארצות הברית, קנדה, פורטו ריקו, דרום אמריקה ואירופה שבהם תוכלו למצוא עם מי להתייעץ.

airalo ad
שמעתי רק על פונטה קאנה, האם שווה לבקר גם בעיר הבירה?

עיר הבירה של הרפובליקה הדומיניקנית היא עיר ששווה לבקר בה. סנטו דומינגו היא העיר שנבחרה לבירת התרבות לשנת 2010. העיר הקולוניאלית שלה היא אתר מורשת עולמי של אונסק"ו ושם נמצאות הרבה מאוד מסעדות פופולריות וחיי לילה פעילים. החדשות הטובות הן שיש תחבורה של אוטובוסים מצוינת לשם, ובפחות מ-10$ אוטובוסים נוחים וממוזגים ייקחו אתכם מפונטה קאנה, סמאנה, לה רומאנה ואפילו פוארטו פלטה אל עיר הבירה סנטו דומינגו.

מאיזה גיל מותר לשתות אלכוהול ברפובליקה הדומיניקנית?

כמו בישראל. ברפובליקה הדומיניקנית, תוכלו לרכוש ולצרוך משקאות אלכוהוליים מגיל 18.

באיזה עונה יש הוריקנים?

עונת ההוריקנים באוקיינוס האטלנטי מתחילה ב-1 ביוני עד 30 בנובמבר. ברפובליקה הדומיניקנית, בקיץ ובסתיו יש מדי פעם גשמים קלים, אשר נוטים לרדת בשעות אחר הצהריים המאוחרות או בשעות הלילה. היסטורית, רוב ההוריקנים התרחשו בחודש ספטמבר. שימו לב שהרפובליקה הדומיניקנית היא מדינה גדולה. משמעות הדבר היא כי בעוד שרצועת חוף אחת יכולה להיות גשומה, אחרת תהיה שמשית ומזמינה. בקישור הבא תוכלו לעקוב אחרי תחזית מזג אוויר ברפובליקה הדומיניקנית בימים הקרובים.

איך מזג האוויר? מתי היא עונת הגשמים?

הרפובליקה הדומיניקנית מוקפת כמעט 1576 קילומטר של קו חוף מצפון וממזרח. באיזורים הדרומיים האקלים הוא טרופי. הטמפרטורות בצהריים נעות בין 27-32 מעלות צלזיוס והן יכולות לרדת עד לבין 18 ו-23 מעלות במהלך החורף.
באזורים הטרופיים קשה לומר שיש עונת גשמים. גשמים בדרך כלל מגיעים לפרקי זמן קצרים.

אני בא לטייל, איזה בגדים כדאי לי להביא?

הרפובליקה הדומיניקנית ממוקמת באזורים הטרופיים הקאריביים ונהנית ממזג אוויר שמשי וחם כל ימות השנה. כדאי להביא בגדים מתאימים למזג אוויר חם. במיוחד בין נובמבר לאפריל, כדאי להביא סוודר ומעיל רוח. גם אם אתם באתרי נופש, כדאי להביא משהו קצת יותר רשמי לאירועים כגון ארוחה במסעדת יוקרה. אם אתם רוצים ללכת להופעה בתיאטרון הלאומי, למשל, תצטרכו חליפה. לובשי הג'ינס לא יוכלו להיכנס. כמו כן, אם אתם הולכים על טיולים הכוללים ביקורים בכנסיות ומוזיאונים, ייתכן שלא תוכלו להיכנס אם אתם לובשים מכנסיים קצרים או חצאיות קצרות מאוד. לחלק ממשרדי הממשלה לא ניתן להכנס עם חולצה בלי שרוולים או בלי נעליים סגורות.

עד כמה הרפובליקה הדומיניקנית בטוחה?

הרפובליקה הדומיניקנית ממשיכה להיות אחת המדינות עם שיעורי הפשיעה הנמוכים ביותר באזור. עם זאת, תמיד חכם לנקוט באמצעי זהירות, בדיוק כפי שהייתם נוקטים בעת ביקור בכל מדינה חדשה או עיר גדולה בעולם.

האם בטוח לשתות מים מהברזים במלונות?

לא, זה לא בטוח, רוב מי ברז ברפובליקה הדומיניקנית לא מטוהרים. מומלץ תמיד לשתות מים מינרליים.

האם צריך להתחסן לפני טיסה לרפובליקה הדומיניקנית?

כאן יש מידע מפורט על חיסונים לרפובליקה הדומיניקנית.

מה הם המאכלים הטיפוסיים שאני חייב לנסות?

לחצו כאן וגלו – המטבח הדומיניקני.

האם רישיון הנהיגה שלי תקף ברפובליקה הדומיניקנית?

כן הוא תקף, אך רק למשך הזמן החוקי בו מותר לכם לשהות ברפובליקה הדומיניקנית. (תייר עד 30 יום).

האם העסקים מקבלים דולרים או יורו?

רוב המחירים ברפובליקה הדומיניקנית נקובים בפסו דומיניקני, אבל לעיתים הם יכולים להשתנות לפי שער הדולר האמריקאי. עסקים מסוימים כולל מסעדות וברים, חנויות גדולות וסופרים, רשאים לקבל דולרים אבל תקבלו שער מטבע פחות טוב מאשר בבנקים. אם אתם מתכננים לקנות משהו יקר עמדו על המקח מראש ובקשו שער מטבע אטרקטיבי.

האם הכי טוב להחליף כסף בשדה התעופה?

כדאי להחליף כשמגיעים רק סכום כסף קטן שישמש אתכם כדי לקחת מונית ואולי לעוד ארוחה, את כל השאר החליפו בסניפי הבנקים. הבנקים ברפובליקה הדומיניקנית נותנים שער חליפין סביר והוא כמעט שאינו שונה בין הבנקים. בנקים ברפובליקה הדומיניקנית נסגרים ב-5 אחה"צ, אך במרבית הקניונים הם יהיו פתוחים עד השעה 7 או אפילו 8 בערב.

כמה המע"מ ברפובליקה הדומיניקנית?

המע"מ, ITBIS, על סחורות ושירותים הוא 18% והוא מוחל על מרבית הרכישות שתעשו שם. במסעדות, ברים ובתי מלון נגבים 10% נוספים כדמי שירות.

מהו שער החליפין הנוכחי של הפסו הדומיניקני?

הנה מחשבון עם שער החליפין של הפסו הדומיניקני.

מה לעשות אם אני רוצה להישאר במדינה במשך יותר מ -30 יום?

יש לשלם את אגרה מורחבת בשדה התעופה. www.migracion.gob.do