המרת מטבע משקל לפסו דומיניקני ‏ולהפך

המרת מטבע – פסו דומיניקני – שקל (DOP-ILS)

המטבע הנהוג ברפובליקה הדומיניקנית הוא הפסו הדומיניקני. כאן תוכלו לחשב בלחיצת כפתור את שער הפזו הדומיניקני היציג היום בשקלים. להצגת השער העדכני של הפזו הדומיניקני השאירו את הספרה 1 בשדה הכמות. לחילופין תוכלו להזין סכום מסויים שאותו תרצו להמיר. מחשבון המרת המטבע שלנו יעשה עבורכם את השאר.


הפזו הדומיניקני הוא המטבע הרשמי של הרפובליקה הדומיניקנית. הפזו הדומיניקני הושק לראשונה ב-1844 עת נפרדה הרפובליקה מהאיטי. ברבות השנים המטבע הוחלף מספר פעמים עד שבשנת 1947 הוא קנה לו אחיזה סופית במדינה.


תכנון טיולים באנר
פסו דומיניקני
פסו דומיניקני

שער הפסו הדומיניקני מושפע מהדולר האמריקאי. ההשפעה היא מיידית למדי, ותנודות כלכליות בארה"ב יכולות לגרום לשינוי בשער הפסו הדומיניקני תוך פרק זמן קצר. היום, מטבע הפסו הדומיניקני נחשב ליציב, אך גם הוא נחלש במהלך המשבר הכלכלי העולמי.

airalo ad

לשער הפסו הדומיניקני יש חשיבות רבה. ברגע ששער המטבע יורד, לנו כישראלים, משתלם להזמין חופשות ברפובליקה הדומיניקנית ולהנות מחופשה זולה ולא יקרה.

שאלות ותשובות

באיזה מטבע משתמשים ברפובליקה הדומיניקנית?

המטבע הרשמי ברפובליקה הדומיניקנית הוא הפסו הדומיניקני.

איפה ניתן להחליף כסף לפסו דומיניקני?

ניתן להחליף כסף לפסו דומיניקני בדוכני חלפנות בארץ או להזמין מראש לסניף בנק הפועלים בנתב"ג. ברפובליקה הדומיניקנית יש מקומות רבים שבהם ניתן להחליף דולרים לפסו דומיניקני.

האם ניתן לשלם במטבע זר ברפובליקה הדומיניקנית?

ברוב המקומות התיירותיים ברפובליקה הדומיניקנית (למשל עיירת הנופש פונטה קאנה או עיר הבירה סנטו דומינגו) ניתן לשלם בדולרים או בכרטיסי אשראי בינלאומיים. בכפרים ובמקומות לא תיירותיים התשלום נעשה לרוב בפסו דומיניקני.