אנדרטת סנטיאגו – Monumento de Santiago

אנדרטת סנטיאגו, Monumento a los Héroes de la Restauración, היא אנדרטה עצומה עשויה משיש שנמצאת במרכז העיר סנטיאגו דה לוס קבליירוס שברפובליקה הדומיניקנית. במקור מבנה השיש העצום הזה נבנה על ידי הדיקטטור לאונידס רפאל טרוחיו בשנת 1944 שהורה לבנותו כמעין אנדרטת זיכרון לעצמו. היום, באופן אירוני משהו האנדרטה הזו מסמלת את שנת המאה לזכר מלחמת העצמאות הדומיניקנית שהתרחשה בשנת 1844 עת הרפובליקה הדומינקינית הפכה למדינה ריבונית עצמאית ונפרדה מהאיטי.


אנדרטת סנטיאגו
אנדרטת סנטיאגו

לאחר רצח טרוחיו בשנת 1961 הממשלה שינתה את שם האנדרטה ל"Monumento a los Héroes de la Restauración", כלומר, יד זיכרון לזכר גיבורי הרסטורציה ולכן היום, אנדרטה זו מסמלת את הערכת העם הדומיניקני לגיבורי מלחמת השיקום של המדינה (Dominican Restoration War) שנלחמו בין השנים 1863 ל-1865 נגד הכוחות הספרדים. בין הגיבורים ידועים בעיקר שמותיהם של פרנציסקו דל רוזריו סאנצ'ז וגרגוריו לופרון.

אנדרטת סנטיאגו – ביקור בתוך המבנה

בתוך המבנה של אנדרטת סנטיאגו נמצא מוזיאון. אם אתם רוצים להיכנס פנימה עליכם לבקר במקום במהלך היום כי הכניסה נסגרת בשעה 16:00. בכל קומה אליה תגיעו יש תצוגות שונות וכולן מבוססות על ההיסטוריה של הרפובליקה הדומיניקנית ועל מאבקה לעצמאות. התערוכה מורכבת בעיקר מציורים של סצנות מהמלחמות ואירועים היסטוריים שונים והם סגורים מאחורי זכוכיות גדולות כמו במוזיאונים רבים.


תכנון טיולים באנר

שימו לב שכל המוצגים מתוארים רק בספרדית, כך שאם אתם רק דוברי עברית ואנגלית, כנראה שלא יהיה לכם הרבה מה לקרוא. האטרקציה האמיתית כאן היא ללא ספק הנוף של סנטיאגו אותו אפשר לראות מהחלק העליון של האנדרטה. בונוס נוסף היה הרוח המנשבת בכל קומותיה של האנדרטה, במיוחד בעליונה.

airalo ad

עלויות

כניסה לאנדרטה עולה כ-200 פסו דומיניקני לדומיניקנים וכ-350 פסוס לתיירים. מסביב לאנדרטה יש חניה בשפע ובחינם.

מחוץ לאנדרטת סנטיאגו

יד הזיכרון הזו נמצאת על גבעה רמה במרכז העיר סנטיאגו. מראש הגבעה ניתן לראות נופים יפים ואת הרי האיזור. אם אתם לא מתכננים לבקר במוזיאון שבאנדרטה, מומלץ שתגיעו לכאן לקראת השקיעה. תושביה הדומיניקנים של סנטיאגו מגיעים לכאן מדי ערב כדי לפוש מעמל היום וכל המסעדות והברים ברחבי האיזור מתעוררים לחיים.