תחזית מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית הצפויה להיום, לשבוע הקרוב וביתר חודשי השנה

לרפובליקה הדומיניקנית אקלים טרופי, עם טמפרטורות גבוהות ורמות לחות גבוהות בכל ימות השנה. הטמפרטורה הממוצעת באזורי החוף נעה בין 25-31 מעלות צלזיוס ובאזורים ההרריים מעט קריר יותר, בממוצע 18-26 מעלות צלזיוס.


המדינה חווה שתי עונות, עונה רטובה ממאי עד נובמבר, ועונה יבשה מדצמבר עד אפריל. העונה הרטובה מאופיינת בגשמים רבים, בעיקר בשעות אחר הצהריים והערב, בעוד העונה היבשה מאופיינת בהרבה שמש ולחות נמוכה.

החוף הצפוני של הרפובליקה הדומיניקנית מועד במיוחד לסופות טרופיות והוריקנים, שיכולים להתרחש בין יוני לנובמבר אבל למרות זאת, הרפובליקה הדומיניקנית היא יעד תיירותי פופולרי לאורך כל השנה, כאשר המבקרים נהנים מהאקלים החמים, החופים היפים וממגוון הפעילויות המגוונות שיש לעשות בה.


תכנון טיולים באנר
מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית בינואר

במהלך ינואר ובכלל, בחודשים הראשונים של השנה, יש ברפובליקה הדומיניקנית טמפרטורות נעימות שנשארות קבועות לאורך כל היום עם שמיים בהירים. עם זאת, גשמים פתאומיים יכולים להפתיע, במיוחד בבוקר ובלילה, ועוד יותר במהלך הימים הראשונים של ינואר. ככל שהימים חולפים, תנאי מזג האוויר נעשים נוחים יותר.

airalo ad

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית בפברואר

פברואר הוא חודש שלרוב יש בו מעט גשם, אם כי סופות טרופיות יכולות להופיע בכל רגע. אם תחליטו לארגן את הטיול שלכם במהלך פברואר אתם תגלו על בשרכם שסופות הגשם האלה לא ממש נוראות.

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית במרץ

כשמגיע חודש מרץ, פונטה קאנה חווה המון ימי השמש, עם גשמים שהופכים פחות ופחות תכופים. במהלך היום ייתכנו טמפרטורות חמות יותר, בעיקר באמצע היום אבל זה מעולה, בטח אם אתם ליד הים ויכולים לקפוץ לשכשך במים. אם אתם בהרים, הרוחות יצננו את החום.

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית באפריל

אם תחליטו לבקר ברפובליקה הדומיניקנית באפריל, תוכלו ליהנות מתנאי מזג אוויר אידיאליים, שנשארים כמעט ללא שינוי לאורך החודש. אמנם מתחמם במהלך היום, אבל הטמפרטורה עדיין נוחה מאוד בתחילת הבוקר ובשקיעה. אולי ירד גשם בתחילת אפריל, אבל זה לא משהו נורא ועוצמתי.

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית במאי

עם בוא חודש מאי מסתיימת "העונה היבשה" והגשמים מתחילים להתחזק ככל שהטמפרטורה עולה, מה שלא ימנע מכם ליהנות מגן העדן הארצי הזה ומהאטרקציות התיירותיות הרבות שתמצאו כאן.

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית בחודש יוני

חודש יוני מאופיין בדרך כלל בימי שמש עם טמפרטורות חמות. יורד לפרקים גם גשם, אבל זה בדרך כלל קורה בשעות הלילה.

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית ביולי

בחודש יולי, כמו בישראל, החום רב. הטמפרטורות הגבוהות הללו עלולות לעורר לעיתים גשמי זלעפות האופייניים לאקלים הטרופי, הנמשכים דקות ספורות בלבד ומשאירים מאחוריהם שמיים בהירים כדי שתוכלו להמשיך וליהנות מהיום כאילו כלום לא קרה…

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית באוגוסט

במהלך חודש אוגוסט, הטמפרטורות ברפובליקה הדומיניקנית נשארות קבועות יחסית. למרות שהשמים עשויים לפעמים להיות מכוסים בעננים, הטמפרטורה לא משתנה. זהו אחד החודשים שבהם אל הרפובליקה הדומיניקנית בכלל ופונטה קאנה בפרט מגיעים הכי הרבה תיירים. זוהי עונת השיא התיירותית במדינה.

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית בספטמבר

ספטמבר הוא, ללא ספק, החודש החם ביותר בשנה ברפובליקה הדומיניקנית, עם טמפרטורות שיכולות להגיע אל מעל 35 מעלות צלזיוס. אם אתם מאלה שאוהבים טמפרטורות חמות, ספטמבר הוא בהחלט החודש המושלם בשנה עבורכם. עם זאת, בתחילת החודש יורדים מעט גשמים אך עם שמים בהירים ושטופי שמש. אם אתם רוצים ליהנות מהחופים ברפובליקה הדומיניקנית, ספטמבר הוא חודש מושלם לנפוש בפונטה קאנה.

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית באוקטובר

שלושת החודשים האחרונים של השנה מציעים אוירה שונה למדי. כשאוקטובר מגיע, אנחנו עדיין באחד החודשים האידיאליים ביותר לביקור ברפובליקה הדומיניקנית ובמיוחד באזור פונטה קאנה, עם טמפרטורות מתונות ושמים בהירים. בדיוק בחודש זה חלים היום הארוך (ה-1 לחודש) והקצר ביותר (ה-31 לחודש) בשנה.

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית בנובמבר

אם אתם מתכוונים לתכנן את החופשה שלכם במהלך חודש נובמבר, חשוב לדעת שככל שהגשמים מתגברים, הטמפרטורות מתחילות לרדת, במיוחד בלילה. אז, אל תשכחו לארוז סוודר או ז'קט כדי שתוכלו ליהנות גם מהערבים והלילות.

מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית בדצמבר

בחודש דצמבר התדירות והעוצמה של הגשמים יורדת ובמקביל חלה ירידה קלה בטמפרטורות. זהו חודש נהדר ליהנות מהחופים ומפעילויות אחרות בחוץ כמו טיולים רגליים או אטרקציות ופעילויות אחרות.