אלקזר דה קולון, המפקדה של קולומבוס | Alcázar de Colón

Alcázar de Colón, אלקזר דה קולון או בתרגום חופשי: מפקדתו של קולומבוס, נמצאת בסנטו דומינגו, עיר הבירה של הרפובליקה הדומיניקנית. אלקזר דה קולון היה ביתו של קולומבוס במהלך המאה ה-16 ויחד איתו חיו במקום גם בנו דייגו ואשתו דונה מריה דה טולדו. המבנה מהווה חלק מאזור המושבות של סנטו דומינגו וכל האיזור כולו היום מוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.


Alcazar de Colon - מפקדת קולומבוס - אלקזר דה קולון
Alcazar de Colon – מפקדת קולומבוס – אלקזר דה קולון

בבניין שוכן מוזיאון אלקאזר דה דייגו קולון ובו, בין יתר האוספים (שהשמועה מספרת שחלקם היו שייכים למשפחתו של קולומבוס) גם אוסף של יצירות אמנות קריביות מימי הביניים המאוחרים והרנסנס האירופי שנרכשו בשנת 1950. אלקזר דה קולון הוא המוזיאון המתוייר ביותר בסנטו דומינגו.

הארמון עד היום מהווה דוגמה לבנייה המרשימה באבן Coralline. בארמון יש כחמישים חדרים ועוד מספר גינות ושטחים פתוחים למרות שמה שנותר היום הוא כמחצית מהגודל שהוא היה בעבר. המבנה נבנה תחת פיקודו של דייגו קולון, בנו של כריסטופר קולומבוס.


תכנון טיולים באנר

ההיסטוריה של אלקזר דה קולון

במהלך התקופה הקולוניאלית הספרדית, האחוזה תפסה מקום חשוב בהיסטוריה של האיזור מכיוון שמשלחות רבות של חיפושים וכיבושים תוכננו מכאן. בשנת 1586 הארמון נבזז על ידי סר פרנסיס דרייק וכוחותיו והשפעתה של סנטו דומינגו על האיזור הקאריבי אט אט דעכה. לסירוגין, במשך השנים שלאחר מכן, המבנה שימש כבית כלא, מחסן ואפילו מזבלה עירונית עד שהוא ננטש לגמרי ונהרס כמעט כליל.

airalo ad

הבניין המפואר שאנו רואים היום הוא תוצאה של שלושה שחזורים אותנטיים: הראשון שביניהם נערך בשנת 1957, עוד אחד בשנת 1971 והשלישי בשנת 1992 אז אלקזר דה קולון גם רוהט בריהוט מתקופת הזוהר שלו, יצירות אמנות, ואביזרים אחרים. סיור מודרך עצמי באמצעות אוזניות מאפשר היום לתיירים לקבל הסבר על כל חדר וגומחה באלקזר דה קולון בשפות שונות.

היום מחוץ לאלקזר דה קולון נערכים בעונת התיירות מופעים רבים, טקסים ומסיבות.

ניתן לרכוש כרטיסי כניסה לאלקזר דה קולון כאן או בבניין נפרד בפלאזה אספנייה כמה מטרים מן הכניסה של המוזיאון.