אצטדיון הבייסבול Tetelo Vargas

Estrellas Orientales
Estrellas Orientales

באצטדיון הבייסבול Tetelo Vargas בסאן פדרו שברפובליקה הדומיניקנית יש 8000 מקומות ובו נערכות בעיקר תחרויות בייסבול. האצטדיון נמצא חצי שעה נסיעה מחואן דוליו או לה רומאנה, ו-40 דקות מבוקה צ'יקה.


המקום משמש כמגרש הבית של קבוצת הבייסבול המקומית "Estrellas Orientales" שהגיעה 11 פעמים לפלייאוף. המקום נחשב אידיאלי לרכישת מזכרות כי מחוץ לאצטדיון ניתן לרכוש כובעים עם שמות כוכבי ליגת הבייסבול המקומית במחירים מצחיקים.

הלוגו של Estrellas Orientales
הלוגו של Estrellas Orientales

אבל החוויה לא נגמרת פה ובמהלך המשחקים שמתקיימים במקום מושלכות מתנות לקהל, יש מצעד של מתופפים וכמובן המעודדות מפזזות בכל הפסקה לצלילי מוסיקת סלסה מקומית. יודעי דבר בתחום הבייסבול טוענים שהאווירה באצטדיון יוצאת דופן, שהוא תמיד מלא מפה לפה ושהבירה והרום זורמים בו כמים. או אם תרצו – שילוב של שמחה, התלהבות, תשוקה, התרגשות וכאוס בסגנון הרפובליקה הדומיניקנית.


תכנון טיולים באנר

משנה שם משנה מזל?

אם אתם מגיעים למקום אנחנו ממליצים להזמין מראש כרטיס לחלק המקורה של האצטדיון. פשוט כי בשאר חלקי האצטדיון תשבו על ספסלים (ולא על כסאות) ולא יהיה גג מעל ראשכם. באקלים הטרופי ששורר ברפובליקה הדומיניקנית כדאי שתראו את המשחק אבל "על יבש".

airalo ad

האצטדיון שופץ ב-1993 וב-1999 ונקרא במקור נקרא על שם Ramfis Martinez, בנו המאומץ של הרודן המקומי שאהב בעצמו לירות באנשים ובכלל העריץ את הקבוצה היריבה. כיום הוא קרוי על שמו של Tetelo Vargas, אחד משחקני הבייסבול הגדולים ברפובליקה הדומיניקנית כך שכולם מרוצים. חשוב לומר עם זאת, ששינוי השם לא הביא מזל לקבוצה המקומית כי מאז 1954 היא לא זכתה באליפות המדינה.

לא רק השם של האצטדיון השתנה אלא גם שם העיר המארחת סן פדרו. שם העיר המלא הוא San Pedro de Macorís ועד היום איש לא יודע למה. למעשה, יש 3 גרסאות נפוצות לשם העיר.

  • מקור השם בנמל העירוני סן פדרו.
  • השם הוא מחווה לגנרל Pedro Santana שהיה נשיא הרפובליקה הדומיניקנית בזמן הקמת העיר.
  • השם נועד להבדיל את העיר מעיר נוספת ברפובליקה הדומיניקנית עם שם דומה – San Francisco de Macorís.

עיר של אלופים

האמת היא שלא משנה מה מקור השם של העיר כי דבר אחד בטוח – העיר מגדלת אלופים. לפחות 75 משחקני ליגת העל בבייסבול נולדו בעיר הזו והיא נחשבת למולדת שחקני העל.

אגב, בעיר זו נולד גם Pedro Mir שנחשב למשורר הלאומי. העיר היא גם המולדת של המשקה Guavaberry, משקה מתוק שמבוסס על פרי ה-araijan ושנצרך בעיקר בתקופת חג המולד.