רום ברסלו (Barceló) – מרכז המבקרים ההיסטורי

ברוכים הבאים לרפובליקה הדומיניקנית. ומה יותר טוב מלשבת על החוף, לעשן סיגר איכותי וללגום קובה ליברה שעשויה מרום קאריבי איכותי? אז לפני שאתם יורדים אל החוף, קחו דקה. אתם מוזמנים להכיר את רום ברסלו או בשמו המקומי – Ron Barceló.


המשקה הזה משמח אנשים בכל הרפובליקה הדומיניקית ואם אתם מגיעים בקרוב אל תשכחו לבקר במרכז המבקרים ההיסטורי ובמפעל של רום ברסלו הצמוד לעיר חואן דוליו. מובטחת לכם חוויה בלתי נשכחת, מעט היסטוריה וטעמים נפלאים על הלשון.

רום ברצלו Barceló
רום ברצלו Barceló

המוזיאון מעוצב בהשראת הצורה של חבית הרום המסורתית ובו יש חצר פנימית. זהו מרכז המבקרים הראשון מסוגו ברפובליקה הדומיניקנית ובו תוכלו ללמוד יותר על הדרכים המסורתיות והמודרניות המשמשות ליצירת רום מעולה. במרכז ההיסטורי תוכלו לצפות בתהליכים שמתבצעים כאן על בסיס יום יומי: יישון, מזיגה, טעימה, בקבוק ואריזה.


תכנון טיולים באנר

רום ברסלו והרפובליקה הדומיניקנית

המוזיאון והמרכז ההיסטורי של רום ברסלו
המוזיאון והמרכז ההיסטורי של רום ברסלו

הרפובליקה הדומיניקנית ממוקמת באיי הודו המערבית, האנטילים הגדולים, והיא המדינה השנייה בגודלה באיים הקריביים. שטחה משתרע על פני 48,442 קמ"ר ומיקומה במרכז האיים הקאריביים עושה אותה מושלמת לייצור רום.

airalo ad

סן פדרו דה מקוריס

הוא האזור שבו ממוקם המוזיאון ומרכז המבקרים ההיסטורי של רום ברסלו שנקרא גם "The Sultan of the East". זו פרובינציה מוקפת שדות קני סוכר באזור המזרחי של הרפובליקה הדומיניקנית, כור מחצבתם של אמנים, אינטלקטואלים, המשורר הלאומי של הדומיניקנים Pedro Mir ושחקני בייסבול אדירים כמו סמי סוסה. האיזור היווה גשר כלכלי חשוב עבור הרפובליקה הדומיניקנית במאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 מכיוון שקבוצות אתניות שונות היגרו לאיזור כגון מאנגליה, הולנד, צרפת, ושאר הקריביים עת צמחה תעשיית הסוכר.

הרום הדומיניקני

קני סוכר לפני התהליך של יצור רום ברסלו
קני סוכר לפני התהליך של יצור רום ברסלו

קנה הסוכר הובא על ידי כריסטופר קולומבוס במסע השני שלו אל האי היספניולה בשנת 1493 בזמן שחיפשו המתיישבים החדשים בהיספניולה פעילות רווחית אחרת מאשר הכרייה. ייצור סוכר במטעי הסוכר הפך להיות תחום מבוקש ועם הזמן תעשיית קני הסוכר התפתחה והשתכללה עד שבמהלך 70 השנים הראשונות של המאה העשרים היא היוותה את פעילותה המסחרית העיקרית של הרפובליקה הדומיניקנית.

אז מה צפוי לכם במוזיאון ברצלו?

במוזיאון תוכלו להיכנס אל מרתפי היישון ולראות את החביות הענקיות שבתוכן הרום בשלביו השונים של הישון תוך שניחוחות עזים של העץ והמשקה מלוים אתכם. במהלך הביקור תתודרכו ותלמדו על התהליכים שנערכים במפעל הרום מדי יום כולל תהליכי הייצור והאריזה.

בסוף הסיור תגיעו אל המרכז ההיסטורי, בו תוכלו לחוות ולראות חפצים עתיקים לצד מודרניים הקשורים בתהליך הייצור של הרום.

איך מגיעים?

קישורים חשובים