רשימת ציוד לטיול ברפובליקה הדומיניקנית

הכנת רשימת ציוד לטיול לרפובליקה הדומיניקנית
הכנת רשימת ציוד לטיול לרפובליקה הדומיניקנית

בעמוד זה נפרט את הסוגים השונים של הציוד שיש לקחת מהבית לטיול ברפובליקה הדומיניקנית, תלוי בסוג הטיול אותו אתם מתכננים. עם זאת, יש דברים שכו-לם חייבים להביא איתם לפני טיול במדינה זרה, למשל: דרכון, כרטיס טיסה, כסף מקומי במזומן ובאשראי בין לאומי וביטוח נסיעות לחו"ל שיכסה את כל האתגרים שתעשו. ובינינו – אין דבר מבאס יותר מוויתור על פעילות אתגרית רק בגלל שאין לכם ביטוח מתאים.


אגב, את הדרכון אנחנו ממליצים לצלם מבעוד מועד ולשמור עותק באחת מהדרכים הבאות: צילום שנוסע אתכם בתיק היד, עותק אלקטרוני שאתם שולחים לעצמכם בדוא"ל, עותק מצולם שנשאר בבית או עותק דיגיטלי שנשאר בזיכרון של הטלפון הנייד. ואם בצילומים עסקינן – מומלץ לצלם את כל התכתובות שניהלתם עם שירותי התיירות (השכרת רכב, בית מלון) כהוכחה להזמנתכם.

צילומים נוספים כדאי לעשות גם למסמכים רפואיים רלוונטיים לאחר תרגומם לאנגלית. אם אתם צורכים תרופות אנא הביאו אותן אתכם כולל עותק של המרשם. במקרה הזה לרוב אין צורך לתרגם לאנגלית, אלא אם המרשם אינו כולל מראש סעיפים באנגלית. גם רישיון נהיגה ותעודות סטודנט/גמלאי בינ"ל אין צורך לתרגם אך חייבים להביא אותם מהבית. בכל הקשור לנהיגה שימו לב במיוחד כי אתם מחויבים להגבלות השונות שברישיונכם, למשל נהיגה עם משקפיים/עדשות מגע. לכן אל תשכחו אותם בבית.


תכנון טיולים באנר
האוקיינוס לחופי הרפובליקה הדומיניקנית
האוקיינוס לחופי הרפובליקה הדומיניקנית

לטוס עם ילדים ולהישאר בחיים

מכיוון שגם טיסה ישירה לרפובליקה הדומיניקנית נמשכת שעות רבות אנחנו ממליצים להתכונן לכך מראש, למשל: להצטייד ברגיעון אם אתם סובלים מחרדת טיסה ולהכין את ילדיכם בהתאם. אנחנו ממליצים להצטייד בחטיפים, בקורנפלקס ובהפעלות שונות שיעסיקו את הילדים כמו חוברות צביעה וצבעים, טושים, מדבקות וכל מה שעושה לילדים שלכם טוב ולכם שקט. אם הילדים עדיין נדרשים לחיתולים או לחלב הביאו אתכם חיתולים וסינרים חד-פעמיים, משחת החתלה, בקבוקים מוכנים עם תחליף חלב/חלב שאוב, מוצצים או נשכנים.


Booking.com


ברפובליקה הדומיניקנית יש גם אטרקציות לכל המשפחה ולא רק למבוגרים. כדי שגם הילדים שלכם ייהנו מהם מומלץ שהם ירגישו בבית גם רחוק משם. איך עושים את זה? מצטיידים בדברים שהם אוהבים, למשל: צעצועים, שמיכה אהובה, כלי אוכל ומזונות אהובים (פסטה, קוסקוס, תרכיז של מיץ וכו') וכמובן – כדי שגם אתם תיהנו מומלץ שתצטיידו בטיולון או מנשא (תלוי בגיל הילד), בקרם הגנה, כובע ובגד ים. ואל תשכחו  גם מצופים לילדים…

airalo ad

ימין ושמאל רק חול וחול

חוף טיפוסי
חוף טיפוסי

הרפובליקה הדומיניקנית מתגאה בקו החוף השני באורכו באיים הקריביים, מה שאומר שתתקלו בהרבה חול ים ובהרבה מים. אנחנו בטוחים שמדי פעם (או לפחות פעם ביום) תרצו לעשות פעילות ימית כלשהי כמו שיט או גלישה. אמנם מזג האוויר ברפובליקה הדומיניקנית נחשב לנעים כל עונות השנה, אבל תמיד כדאי להכניס לתיק הגב גם בגדים להחלפה. כי בינינו – לא נעים ללכת לקזינו עם בגדים רטובים…

עצמאי בשטח

אם החלטתם לחקור בעצמכם את הרפובליקה הדומיניקנית באמצעות רכב שכור, אנחנו ממליצים להצטייד בנייר טואלט/טישו/מגבונים לחים וכן בפותחן קופסאות שימורים, לדרמן, שקיות לכריכים ואפילו בסבון כלים. אנחנו בטוחים גם שמדי פעם יתחשק לכם ליהנות מהטבע מיד ראשונה עם פיקניק נחמד אז במקרה הזה כדאי שתביאו מהמלון שמיכה, כלים וסכו"ם חד פעמיים. אנחנו ממליצים על סטים רב-פעמיים מפלסטיק שניתן לרחוץ ולהשתמש בהם שוב בפעם הבאה.

הייתם ולא שיתפתם? לא הייתם!

זוג מאוהב בעיר הקולוניאלית סנטו דומינגו
זוג מאוהב בעיר הקולוניאלית סנטו דומינגו

אם הייתם ולא דיווחתם המשמעות היא כאילו לא הייתם. כיום עומדות בפניכם 3 אפשרויות להבטיח שכו-לם יידעו על הטיול שלכם לרפובליקה הדומיניקנית: אתם יכולים להביא מהבית מצלמה (אנחנו מאוד ממליצים על מצלמת גופרו המעולה) כולל מטען וכבל USB, אתם יכולים להצטייד בכלי כתיבה ובעטים מהבית ואתם יכולים לבחור באופציה השלישית: להביא מהבית טלפון נייד עמיד עם מטען וכרטיס סים מקומי. בכל מקרה אנחנו ממליצים להכניס הכל לתיק גב איכותי ולצאת לדרך.

אנחנו ממליצים גם להצטייד בתיק לכלי רחצה ולכלול בו פלסטרים (שופינג זה כואב), קרם הגנה (עם מסיכת השנירקול החדישה הזו, אתם עלולים לשכוח שאתם במים), קרם הרגעה (כמו אלוורה) וכל מה שלא שנכנס לקטגוריה "מה שלא מועיל לא מזיק": גומיות לשיער, מברשת/מסרק, אבקה ומקלות כביסה, סבון נוזלי ומוצק, צמר גפן, שמפו ומרכך, שפתון לחות, מראה, בושם, קרם ידיים, אפטר שייב, דאודורנט, כלי גילוח, מברשת ומשחת שיניים, פינצטה, טמפונים/פדים ועוד.

בין אם אתם מתאכסנים במלון פאר ברפובליקה הדומיניקנית או במלון דרכים קטן – אל תקחו סיכון והביאו אתם בתיק כלי תפירה שכוללים חוט, מחט, סיכות בטחון וכפתורים. אולי זו נראית כמו רשימת ציוד למילואים, אבל האמינו לנו – למילואים האלו תרצו לשוב עוד ועוד וגם להביא את החותנת…