צלילה אל הספינה הטרופה Tanya V

Tanya V היא ספינה טרופה שנמצאת 800 מטר צפונית לחואן דוליו. הספינה (אורך 65 מטר ורוחב 12 מטר) שימשה כמיכלית להעברת סוכר והיא הוטבעה ב-21.10.1999 במטרה ליצור אתר צלילה מלאכותי ע"י הבעלים של כפר הנופש במטרה למשוך צוללים אל המקום.

צלילה אל הספינה הטרופה Tanya V
צלילה אל הספינה הטרופה Tanya V

הספינה היא חלק מהפארק התת-ימי לה קלאטה (La caleta) שגודלו 10 קמ"ר. בפארק זה ספינות טרופות נוספות ומוזיאון אתנולוגי- ארכיאולוגי עם אוסף של חפצים משבט הטאינו. למרות שזהו הפארק הקטן ביותר ברפובליקה הדומיניקנית הוא זוכה למספר המבקרים הרב ביותר, למשל צוללנים שבאים לצלול בספינה הטרופה טניה V.

הספינה היא יעד צלילה פופולרי למקומיים ולתיירים ונחשבת לאחד מאתרי הצלילה הטובים במדינה. ספינה זו נבחרה כאתר הצלילה המרכזי בחואן דוליו וכשלישי בטיבו במדינה ע"י מגזין הצלילה Sportdiver. הספינה נמצאת במרחק של 8 דקות שיט מהחוף, אך הצלילה בסביבותיה מיועדת לצוללנים מנוסים ומתקדמים בלבד משתי סיבות:

  • הספינה נמצאת בעומק של 22-34 מטר. 30 מטרים זהו הגבול התחתון לצוללים ספורטיביים והצלילה לאיזור עומק זה מצריך ידע וניסיון כדי להיות מאוזנים ולא להעמיק יתר על המידה.
  • הצלילה מחייבת התגברות על זרמים משתנים והם יכולים להיות קלים מחד וחזקים מאידך.

את ציוד הצלילה שלכם מומלץ שתביאו איתכם (אם אין לכם עדיין, אנחנו ממליצים על המסיכה החדשה הזו) אבל גם אם אין לכם ציוד משלכם תמצאו סוכנויות להשכרת ציוד על החוף. זמן הצלילה במקום מוגבל ל-35 דקות רצופות ומסיבות בטיחותיות חייבים לעשות הפסקות. למרות המגבלות ועומק הספינה מובטחת לכם צלילה מהנה מכמה סיבות. הראות במקום נחשבת לטובה (10-30 מטר), ניתן לצלול במקום כל השנה וקרקעית הים במקום היא חולית ואין בה אלמוגים. למעשה, אם אתם בעלי הסמכה מתאימה, תוכלו לצלול גם בתאים השונים של הספינה ואם תהיו אמיצים מספיק אולי אפילו תזכו לטעום קצת סוכר…

מלונות מצויינים בקרבת אתר הצלילה

מסתבר שהספינה מושכת לא רק צוללנים: כבר עכשיו היא מהווה את הטריטוריה הביתית של דגי ברקודה, מקרל, צלופחים, לוקוסים וטונה. אנחנו יודעים שזה קשה אבל אנא מכם, התרכזו במראותיה המרהיבים של הספינה. דייג ברפובליקה הדומיניקנית זה כבר טיול אחר לגמרי…