גני פפילון – הפרפרים שמבינים ספרדית

הרפובליקה הדומיניקנית ממוקמת באמצע העולם בין שתי האמריקות, מעט צפונה מקו המשווה בין האי ג'מייקה לפורטו ריקו, מיקום מושלם לטייל בו. חארבקואה (Jarabacoa)  הינה אחת העיירות המרתקות ביותר שתיתקלו בהן במהלך הטיול. העיר שפרושה על שטח של כ-700 קמ"ר ומתנשאת לגובה של 530 מ"ר בקירוב נמצאת כארבע שעות נהיגה מעיר הבירה והיא בוודאות אחת ממוקדי העניין המומלצים באזור.


גני פפילון בחרבקואה

גני פפילון בחרבקואה

כחלק מפעילות האקסטרים שיש באיזור, רפטינג בחרבקואה הוא בהחלט אופציה מרגשת ומסעירה במיוחד. אתם תמצאו את עצמכם בתוך נהר גועש מובלים על ידי הזרמים ההפכפכים כתוצאה ממפגש סוער של שני נהרות גדולים, את רמת הריגוש קשה להעביר במילים כי אין כמו מראה עיניים והחוויה עצמה. בנוסף, תחוו גם ריגוש מסוג אחר, כזה שאמנם לא יטלטל אתכם פיזית אך יגרום לכם להביט על החיים בזווית שונה – בואו נקרא לזה פסק זמן מרגיע. כעת יש לכם הזדמנות להציץ אל עולמם הנסתר של החרקים הכי יפים שתפגשו בטיול שלכם ברפובליקה. קוראים לזה פה – גני פפילון.


תכנון טיולים באנר

גני פפילון – Papillon garden

בחארבקואה קיימת מספר שנים חווה קסומה שנקראת גני פפילון. בגנים המופלאים מתגוררים שפע של בעלי חיים מיוחדים, אנדמיים למקום וחוות פרפרים שמציגה רפרטואר מרהיב של כמה עשרות סוגי פרפרים יפהפיים שלא תיתקלו בהם בשום מקום אחר בעולם! החווה שמה לעצמה למטרה לשמר ולהרבות את המינים הנדירים ולהבטיח את המשך השושלת שלהם.

airalo ad

לא צריך להיות זואולוג או חוקר בשביל ליהנות מתופעה מרתקת זו, ובהנחה שכל פרפר חי מספר שבועות הרי שזה מעורר מחשבות ושם את הכול בפרופורציה. חלק מהעבודה בחווה היא גם לחקור, להבין ולקטלג את הסוגים השונים ולהבין כיצד להתמודד עם תופעות של נזקים לפירות המקומיים, מחקרים אלו מסייעים גם לפיתוח של  הדברה ביולוגית שהיא כאמור מיטיבה בהרבה עם הטבע.

מזג האוויר הטרופי מעודד פריחה ושגשוג של מינים רבים. חיות שעד כה ראיתם רק בנשיונל ג'יאוגרפיק יהיו אתכם בקשר עין! לכן כדאי מאוד להשאיר הרבה זיכרון במצלמה, כי סביר שלא תפסיקו לצלם וגם אם זה לא ביקורכם הראשון תמיד נחמד לחזור ולהתרשם. בחווה תראו את כל התהליך שעובר פרפר, (לא תאמינו מה שהוא מספיק לעשות בזמן כה קצר) ומה לעזאזל קורה שם בזמן שהוא הופך לגולם…

פסטיבל בניחוח סחלבים

הגנים ממוקמים בעיר חארבקואה ואפשר לבקר בהם כחלק מפעילות רפטינג או להגיע לשם במיוחד. אם אתם מטיילים בחודש יולי, זכיתם להשתתף ב"פסטיבל דה לאס פלורס" (Festival de las Flores). במהלך האירוע מוצגים פרחים שונים ובהם סחלבים שניתן לקנות ולהריח. כך יסכימו בודאות כל חובבי הטבע שאין דבר יפה יותר מפרחים ופרפרים… טוב, ובכן גם כמובן עצים נהרות, אגמים רחבים ואנשים מעניינים.

את כל אלו ועוד המון תמצאו בחראבקואה עיר דומיניקנית טיפוסית, אותנטית ועשירה. נסיעה של כארבע שעות מפונטה קאנה ואתם בעולם אחר. עולם של ריגושים, טלטלות ופרפרים בבטן.