טיפים למטיילים בפונטה קאנה

מתכננים טיול לפונטה קאנה שברפובליקה הדומיניקנית? הנה כמה טיפים שכדאי לכם לדעת לפני שאתם מהדקים חגורות.

האם אפשר לשתות את המים?

אתרי הנופש השונים בפונטה קאנה משתמשים להכנת מזון וקוביות קרח במים נקיים ומטוהרים – מה שאומר שגם הטיולים שתעשו במסגרת שהייתכם במקום (למשל לסנטו דומינגו ולסאונה) ושכוללים גם ארוחות הם בטוחים למדי.

עם זאת, לצחצוח שיניים מומלץ לעשות שימוש בבקבוקים של מים מינרליים. במידה ואתם יוצאים מגבולות אתר הנופש כלל האצבע הוא ברור – לנקוט כמה שיותר אמצעי זהירות ככל שמתרחקים מאזורי התיירות ולשתות רק מים מבקבוקים חתומים.

האם צריך חיסונים?

לפי הנחיות משרד הבריאות אין חובת חיסונים לנוסעים לפונטה קאנה. עם זאת, מומלץ להתחסן כנגד מלריה וצהבת A – ולו רק ליתר ביטחון.
עם זאת במידה ואתם תרמילאים, נוסעים לרפובליקה הדומיניקנית למשל יותר מחודש או מתכננים ביקורים חוזרים ונשנים במדינה ההנחיות שונות. במקרים אלו משרד הבריאות ממליץ להתחסן כנגד טיפוס הבטן, כלבת, דלקת כבד נגיפית מסוג B, דלקת קרום המוח ושפעת.

האם המקום בטוח?

ביטחון אישי הוא עניין יחסי וכמו בכל מקום יש לנקוט באמצעי זהירות, למשל לא לשאת איתכם סכומי כסף גדולים, לא להסתובב לבד בלילה ועוד. אבל כן, פונטה קאנה נחשבת למקום בטוח ואפילו נשים מבקרות בה בגפן ללא חשש.

איפה מחליפים כסף?

גם כאן זה עניין יחסי שתלוי בכם ובמקומות שתבקרו בהם. אם אתם מתכננים להישאר בגבולות אתרי התיירות של פונטה קאנה – תוכלו להסתדר עם דולרים. ואם לא – תמיד תוכלו להחליף דולרים למטבע המקומי (פסו דומיניקני) בשדה התעופה.

כמה טיפ להשאיר?

מתן טיפים באתרי הנופש בסגנון הכל כלול אינו בגדר חובה אלא המלצה בלבד. מצד שני – זו דרך מצוינת לקבל צ'ופרים מספקי השירות השונים (מלצרים, מנקים, מדריכי הטיולים וכו'), להגיד תודה על השירות ולתרום לכלכלה המקומית.

האם צריך מתאם לחשמל?

כן. שקעי החשמל ברפובליקה הדומיניקנית הם כמו בארה"ב – מה שאומר שצריך להצטייד מראש במתאם. ניתן לרכוש אותו בכל חנות למוצרי בית עוד בארץ או באינטרנט.