למה החופשה הבאה שלכם צריכה להיות בפוארטו פלטה?

הרכבל למרומי הר איזבל דה טורס

הרכבל למרומי הר איזבל דה טורס


אם אתם מגיעים לרפובליקה הדומיניקנית ומחפשים חופשה בסגנון אחר – כדאי שתגיעו לפוארטו פלטה. אמנם אתם יכולים ליהנות מנוחות בסגנון הכל כלול בפונטה קאנה המוכרת, אבל פוארטו פלטה היא אחרת לגמרי ומיד נסביר למה.

העיר נוסדה בשנת 1502 ושימשה כנמל שהוביל סחורות אל העולם הישן או במילים אחרות – מאמריקה לאירופה. עם השנים המקום זכה לשם נמל הכסף ודווקא מסיבה אחרת – בגלל העובדה שבשקיעה החוף המקומי נעטף בצבע כסוף מרהיב.


תכנון טיולים באנר

כיום פוארטו פלטה מאפשרת לתיירים מכל העולם ליהנות מחופשה שלווה מאוד ולצאת להפסקה אמיתית מהחיים הקדחתניים.

airalo ad

למשל, בפוארטו פלטה תוכלו להינות מאוירה דומיניקנית אותנטית בחופים המרהיבים שלה, לצאת לטיול לאורך הטיילת, לצפות באדריכלות קולוניאלית וליהנות מהנוף המרהיב שנשקף ממרומי הר איזבל דה טורס. ועוד לא דיברנו על העובדה שבעיר ניתן ליהנות מחיי לילה תוססים, מסצינת אוכל פעילה, מסיגרים איכותיים וממחירי לינה זולים במיוחד. 

מתי מומלץ להגיע לכאן?

אנחנו ממליצים להגיע לפוראטו פלטה בחודש יוני שבו מחירי המלונות נמוכים בכ-50%. בתקופה זו אמנם חם יחסית (32 מעלות צלסיוס) אבל כמויות הגשמים הן הנמוכות בשנה – רק 57 מ"מ בממוצע חודשי כך שצפוי לכם מזג אויר טרופי אידיאלי.

כמה לשלם?

בפוארטו פלטה המיקוח הוא בגדר אמנות ואנחנו ממליצים להתאמן בזה כמה שיותר, כולל בנסיעה באוטובוס או במונית. אם אתם לא מתים על מיקוח מאתגר משום מה, קחו המלצה נוספת – סכמו את מחיר הנסיעה מראש עם הנהג. ואגב, מחיר הנהיגה במונית בתוך העיר לא אמור לעלות יותר מכ-5 דולרים אמריקאיים.

אוכל בעיר

פוארטו פלטה נחשבת לגן עדן לחובבי מאכלי ים ולכל המכורים לקפאין שבינינו. בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לנסות שני מאכלים מקומיים:

La bandara

מאכל זה נחשב למאכל הלאומי והוא כולל שעועית אדומה, בשר מבושל, אורז ובננת פלנטיין מטוגנת.

Pescado con coco

מאכל שאופייני דווקא לאזור סמאנה וכולל דגים ברוטב קוקוס.

ככה זה נראה:

ממה להיזהר?

אמנם הפשע נחשב לנדיר בפוארטו פלטה אבל יש תרמית נפוצה שעליכם לדעת עליה, במיוחד אם אתם שוכרים רכב לטיול באזור. במקרים רבים מתחזים מקומיים לשוטרים ועוצרים מכוניות תמימות במטרה אחת – לקחת את רישיונות הנהיגה במרמה ולדרוש אותן בחזרה תמורת תשלום.

אנחנו ממליצים בכל מקרה שעצרה אתכם המשטרה בדרך לנקוט במשנה זהירות, כלומר לבקש תעודות מזהות של השוטר שיוכיחו את שמו ודרגתו ולבקש פירוט לגבי העבירה שעברתם.

אנחנו גם ממליצים לא לנסוע במוניות דו-גלגליות (אופנועים שמשמשים כטוקטוקים) ברחובות פוארטו פלטה מכמה סיבות: הכבישים במקום הם במצב גרוע לרכב דו-גלגלי, חוקי הנהיגה הם בגדר המלצה וגם לרוב לא תקבלו קסדה. אנחנו ממליצים לא לחסוך ולהזמין מונית אמיתית.

אז איך מגיעים לכל העונג הזה?

אוטובוס – יש שירות אוטובוסים מסוסואה לפוארטו פלטה והנסיעה נמשכת כחצי שעה.

ברכב – ניתן לשכור רכב ב-3 מקומות:

  • שדה התעופה הבינלאומי Gregorio Luperón שנמצא כ-10 ק"מ ממזרח לעיר.
  • שדה התעופה הבינלאומי Las Américas בסנטו דומינגו שנמצא כ-100 ק"מ דרום-מזרחית לעיר (כ-4 שעות נסיעה מפוארטו פלטה).
  • שדה התעופה הבינלאומי פונטה קאנה שנמצא כ-150 ק"מ דרום-מזרחית לעיר (כ-6 שעות נסיעה)

ואם אתם עדיין מרגישים שחסר לכם משהו אתם מוזמנים לצפות בטיפים הבאים: