אתרי גלישה בפוארטו פלטה

גלישה בפוארטו פלטה
גלישה בפוארטו פלטה

מי לא אוהב לגלוש? ובכן, העולם נחלק לשניים – אלה שאוהבים לגלוש ואלה שחולמים על זה. אחד האתרים המובחרים בעולם לגלישת גלים נמצא באיזור פוארטו פלאטה שברפובליקה הדומיניקנית.


בחוף הצפוני של הרפובליקה הדומיניקנית יש תנאים מצויינים לגלישה. העיפו מבט במפה בקישור הזה. הוא מכסה את מרבית אתרי הגלישה באזור פוארטו פלטה, סוסואה, קברטה וריו סאן חואן. בהמשך הכתבה נפרט אודות כל איזור גלישה שמופיע במפה.

אתרי גלישה בפוארטו פלטה ממערב למזרח

לה פונטילה – La Puntilla

אתר גלישה ממערב וצמוד לפוארטו פלאטה. המקום אינו מושך גולשים רבים כנראה בגלל צבע המים העכור.


תכנון טיולים באנר

מפרץ סוסואה – Sosua Bay

מומלץ לגלישה רק כאשר יש סוולים צפוניים ענקיים (פעם-פעמיים בשנה) שמביאים לסגירתם של אתרים אחרים. מומלץ לגולשים מנוסים בלבד כי המים רדודים ומלאים בסחף ויש גם קיפודי ים.

airalo ad

Destroyers

חוף ליד Encuentro שמתאים לגולשי בוגי (Bodyboard) ולמקצוענים בלבד. הזרמים מהירים ורדודים אבל בתנאים אידיאלים יש צינורות טובים.

גל שמאלי ב-Encuentro

גל איכותי שנשבר שמאלה (Left Handers) ומאפשר לרכב עליו בצורה טובה. מעולה לגלישה בחורף עם סוול צפוני. לא מתאים למתחילים, אלא רק לגולשים ברמה בינונית ומתקדמת.

שבירת החוף העיקרית ב-Encuentro

אחד הספוטים הטובים לגלישה בחוף הצפוני. לרוב יש פה תנאי גלישה גם כאשר באתרים אחרים הים שטוח. בספוט הזה יש לרוב כמה פיקים וסוולים בכיוונים שונים. הגל העיקרי הוא ימני שנותן אפשרות לתפוס גלים בקלות. פיק נוסף הוא Bobo's שנמצא מול אתר הגלישה באותו שם. יש פה גלים קבועים וכיפיים שמתאימים למתחילים ולבעלי רמה בינונית בגלישה.

Coco Pipe

שבירת גל איכותית רק בזמן סוול צפוני (בחורף). שבירת גל שמאלית קצרה (Left Handers) ושבירה ימנית (Right Handers) טובה וארוכה יותר שיוצרת צינורות ארוכים. לא מתאים למתחילים בגלל שהמים רדודים אך עם זרמים חזקים.

חוף בוזו – Bozo Beach

מתאים לגלישה בחורף בלבד מכיון שאז הסוולים גבוהים (מעל 2 מטר). גלישה על הצינורות פה היא קצרה יחסית. פופולרי בקרב ילדים. קרקעית החוף חלקה.

שבירת חוף מזרחית לקברטה (Cabarete)

יש באתר הרבה פיקים בעיקר בקיץ. מצריך הכרות מוקדמת עם האזור כי יש בחוף שוניות שרק המקומיים מכירים.

מנאנרו – Mananero

כאן יש שתי שבירות, ימנית ושמאלית. מקום מעולה לגלישה בקיץ או מוקדם בבוקר כי הגלים כאן מושפעים בקלות מהרוח.

ריו סאן חואן – Rio San Juan

אתר גלישה חביב עם שבירת גל ימנית בינונית.

פלאיה גראנדה – Playa Grande

חוף פופולרי בקרב גולשי בוגי בגלל ששבירת הגל על החוף היא ממש חזקה. יש פה גם כמה גדות חוליות שמתאימות לגלישות ארוכות יותר.

Presiosa ו-El Barco

ספוטים מעולים אבל לא למתחילים כי הם מצריכים חתירה קשה. יש שבירות גלים ימניות ושמאליות איכותיות במפרץ מול השונית העיקרית. הגל נשבר רק כאשר יש סוול צפוני מעל 2.5 מטר.

איפה אוכלים?

למרבית אתרי הגלישה שצויינו כאן יש מסעדות מקומיות שצמודות אליהם.

השכרת גלשנים

השכרת גלשנים אפשרית רק ב-Encuentro. כדאי ומומלץ להגיע עם גלשן מהבית. אם עדיין אין לכם גלשן, זה הזמן! כאן תוכלו לרכוש אחד במחיר המתאים לכם.

לינה באיזור