האי לוס פינוס – Los Pinos

האי לוס פינוס והעיר בוקה צ'יקה ברקע

האי לוס פינוס והעיר בוקה צ'יקה ברקע


האי לוס פינוס נמצא בקצה המערבי המרוחק של מפרץ בוקה צ'יקה ברפובליקה הדומיניקנית וצורתו משולשת. האי הקטן הזה שואב את שמו מעצי האורן הרבים שיש בו אבל הוא מלאכותי לגמרי. הוא למעשה הוקם ב-1955 באמצעות החול שנכרה לצורך הרחבת ושיפוץ המזח בנמל אנדרס. ערימות החול הן אלו שגרמו לאי להיקרא בהתחלה "ארגז חול", אבל עם הזמן הרוחות נשאו אליו צמחים וזרעים ובהמשך גם בעלי חיים ושמו השתנה.

כמה סיבות טובות לקפוץ אל לוס פינוס

האי מופרד מנמל אנדרס באמצעות תעלה (רוחב 300 מטר ועומק של 10 מטר), כך שניתן להגיע לאי באמצעות הליכה ארוכה, בשחייה או עם סאפ. לבוחרים באופציה האחרונה אנחנו ממליצים להזדרז כי אחרי 09:00 מנשבות במקום רוחות מזרחיות. המשמעות היא שבדרככם חזרה לנמל אנדרס תיתקלו ברוחות נגדיות עזות.


תכנון טיולים באנר

*מלונות מעולים באיזור

airalo ad

*מזכרות מהרפובליקה הדומיניקנית

אנחנו ממליצים לא להתרשם מ-20 המטרים הראשונים היחסית מלוכלכים (תוצאה של ההוריקנים האחרונים), אלא להמשיך לתוככי האי. אמנם רוב האנשים מגיעים לאי לצרכי שחייה וצלילה במים הרדודים שלחופיו, אבל אם תיכנסו ליבשה תמצאו אי כמעט בתולי וקשה לניווט עם מנגרובים, עצי קוקוס, קני סוכר וציפורים אקזוטיות. גם כאן האשמה היא ההוריקן שעקר עצים ושיחים רבים. קחו איתכם נעלי הליכה ותכשיר דוחה יתושים.

אי האורנים והקשר הישראלי

ב-2016 נחשפה תוכנית של עיריית בוקה צ'יקה למכור את האי. הקונה הוא איש הנדל"ן והעסקים הערבי מוסטפה אבו נבעה שמתכנן הקמת בתי מלון, בתי מגורים, מסעדות ומרינה על האי בשטח של 135,000 מ"ר. אמנם המשרד לאיכות הסביבה של הרפובליקה הדומיניקנית הכחיש את קיומה של תוכנית זו, אבל זכרון הדברים בנושא נחתם כבר בספטמבר 2016 ולכן תדעו מה יישאר מהאי היפה הזה עוד כמה שנים…

מלונות מעולים ליד האי

אז מה עושים באי האורנים?

  • נהנים מאלמוגים בצבע אפור כהה שנוצר כתוצאה מהתחמצנות. ואגב, שונית האלמוגים שנמשכת מהאי ושמאפשרת צלילה, יוצרת מעין שובר גלים שמגן על חופי בוקה צ'יקה ומשאיר את המים שם רגועים.
  • נהנים מקני סוכר שגדלים באי באופן טבעי ושהיו אמורים להישלח לבוקה צ'יקה, מה שמעולם לא קרה. במקום אפילו נבנה מזח מיוחד לשם כך, אך כאמור הוא נשאר מיותם ואתם יכולים להנות מפלחי קנה סוכר מתוק וטעים.

אז מי אמר שאיים מלאכותיים הם משעממים?