חופי בוקה צ'יקה

בוקה צ'יקה שברפובליקה הדומיניקנית ממוקמת בחוף הדרומי של האי היספניולה – אי שעל חציו נמצאת הרפובליקה הדומיניקנית ובחציו השני נמצאת האיטי. חופי בוקה צ'יקה הם מהחופים היפים ביותר ברפובליקה הדומיניקנית. בהשוואה לחופים לאורך רצועת החוף הצפונית (פוארטו פלטה, סוסואה, קברטה ופלאיה דוראדה), החול בהם לבן יותר ורך יותר והמים בהם רגועים יותר, צלולים יותר ורדודים יותר.


חופי בוקה ציקה
חופי בוקה ציקה

החוף של בוקה צ'יקה הוא באמת ייחודי. מימיו מכסים מפרצון ברוחב של כקילומטר וחצי. פחות מחצי קילומטר החוצה, יש שונית בצורת חצי עיגול ענק המשתרע מקצה לקצה ופשוט בולט החוצה מעבר לפני השטח של המים המקיפים את המפרץ. העיגול יוצר כעין בריכת שחייה טבעית ענקית עם מים מלוחים בעומק ממוצע של שלושה מטרים בלבד. המפרץ הוא בדרך כלל רגוע כלוח זכוכית צלול. בתוך השונית, המים צלולים ובהם יש שורה של מעיינות תת-קרקעיים טבעיים. המקום הוא בעצם בריכת שחייה ימית המספקת כל הזמן מראות מרהיבים יפים ומיוחדים בגלל הניגוד בין הכחול-תכלת העמוק של הים הקאריבי מעבר לריף למפרץ הרדוד שצבעו משתנה בין כחול עז לכחול-ירוק בהתאם לזווית השמש.

עומק המים מתחיל בחוף הים בגובה הקרסול והם מגיעים לעומק של כמה מטרים בודדים כ-100 מטרים החוצה כשרק חול נקי וחלק מתחת לרגליים. העומק המקסימלי באמצע הבריכה הוא כשישה מטרים וככל שתתקרבו לשונית הטבעית העומק ילך ויצטמצם עד לגובה הקרסוליים.


תכנון טיולים באנר

המים הרגועים, הצלולים ורדודים האלה באופן טבעי הופכים את חופי בוקה צ'יקה לאידיאליים עבור כל מיני פעילויות ספורט ימי, צלילה ושחייה. החוף נהדר לשייט בסירות משוטים, קיאקים, סקי מים וסירות בננה. אופנועי ים מוגבלים לקצה המרוחק של החוף, הרחק מהמלונות והאנשים מה שהופך את החוף למתאים במיוחד עבור ילדים קטנים. צבע החול לאורך החוף משתנה בהתאם לזווית השמש. החוף ברובו הוא שטוח ורוחבו עומד על בין 40 ל-100 מטרים. 

airalo ad

בימי ראשון, החוף נהיה מאוד צפוף, כי משפחות דומיניקניות רבות באות מסנטו דומינגו ליהנות באזור, אבל מיום שני בבוקר החוף ריק ונקי מכל פסולת סוף השבוע. שאר השבוע שקט עד שבת וחוזר חלילה.

אתרים מעניינים ליד חופי בוקה צ'יקה

Powered by GetYourGuide

לה מטיקה – La Matica

בתוך השונית ישנם שני איים קטנים. במרכז יש איזור מלא במנגרובים בשם La Matica. יש מעט שטח קרקע מוצקה באיזור זה אבל הוא משמש בית לאלפי אנפות. מבקרים רבים נהנים להגיע אל איזור המנגרובים ופשוט להסתובב

לוס פינוס – Los Pinos

על קצהו המערבי המרוחק של המפרצון של בוקה צ'יקה נמצא האי לוס פינוס. האי הזה שקט וגדול ויש בו שפע של מקום. הוא מלוכלך למדי לאורך החופים שלו מכל המבקרים שזורקים זבל על הקרקע. לפני מספר שנים פגע ההוריקן ג'ורג במקום ועקר עצים ושיחים רבים ולכן הטיול באי לא קל. סיבה נוספת היא כי רוב האנשים מגיעים עם כפות רגליים יחפות ובגד ים – טיול באי הקטן הזה דורש נעליים טובות והימרחות בחומר דוחה יתושים.

פלאייה אנדרס – Playa Andrés

ישר מול האי הזה לכיוון החוף הראשי עוד קיים מפעל סוכר ישן שעדיין פועל. זהו מקור מרכזי של תעסוקה בעיירה אנדרס, המכונה לעתים קרובות "אנדרס דה בוקה צ'יקה". במקום יש מרינה, ביתם של יכטות גדולות רבות ומבנה מכס דומיניקני לפיקוח על ספינות המשא הגדולות שמגיעות לנמל אנדרס. החוף נקרא פלאייה אנדרס והוא נמצא בין המרינה לבין חופי בוקה צ'יקה. האיזור בדרך כלל ריק ולאורכו יש שמשיות עלי דקל טבעיים וכיסאות ים מעץ.

פלאייה אנדרס -Playa Andrés
פלאייה אנדרס -Playa Andrés

החוף הראשי של בוקה צ'יקה

איזור החוף של בוקה צ'יקה מלא מקצה לקצה בעסקים שונים. בקצה המזרחי הרחוק הוא נמצא חוף אתר הנופש Hamaca שסגר קטע חוף שלם עם גדר למרות שטכנית, ברפובליקה הדומיניקנית, 60 המטרים הראשונים מהמים הם איזור ציבורי על פי חוק. אתר נופש הכל כלול זה מאפשר רק לאורחיו עם בנדנות שניתנות להם בעת ההרשמה להכנס אל החוף. כל השאר לא מורשים להיכנס ע"י המאבטחים.

במרכז החוף נמצא אתר הנופש הכל כלול דון חואן וחברת צלילה הפועלת שם בחיפוש אוצרות תת ימיים (בעיקר מספינות טרופות).

בסוף המזח נמצא בר פתוח שפתוח לקהל הרחב במשך השבוע (ביום שני הבר סגור) וכמה דלתות מתחת למלון Zapata נמצא בית משפחתי קטן עם מסעדה ובר.

בקצה השני של החוף יש מלון הכל כלול , Boca Chica Beach Resort אם כי למעשה זה רק אזור השיזוף בבניין בו שוכנים מועדון ריקודים ומסעדה.

הקפידו לוודא את המחיר עבור כל דבר שאתם מזמינים כולל משקאות ומזון, כי לעתים תכופות תיתקלו במחירים מופקעים לתיירים. עם זאת, אפשר בקלות מאוד ובזול לבלות את היום בחוף הים עם שירות מזון ומשקאות מלא תוך כדי רביצה על כיסא חוף נוח. תמורת כ-40 ש"ח תוכלו גם ליהנות מעיסוי של חצי שעה, בדיוק במקום בו אתם יושבים.

דוברת החשמל

כיום יש דוברה שעוגנת ליד חופי בוקה צ'יקה. על דוברה זו יש גנרטור והיא משמשת כמקור חשמל נוסף לגיבוי לבוקה צ'יקה. עד שהיא נכנסה לפעולה העיר סבלה מהפסקות חשמל שנמשכו לעיתים 12 שעות ביממה. היום, להפסקות חשמל קטנות יש השפעה על תיירים חוץ מהפסקות חשמל רגעיות כי כמעט לכל בתי המלון יש גנרטורים שנדלקים בעת הפסקת חשמל, בדרך כלל באופן אוטומטי.