מפלי Salto De Aguas Blancas

מפלי Salto De Aguas Blancas
מפלי Salto De Aguas Blancas

Salto De Aguas Blancas הם שני מפלים מרהיבי עין שנשפכים מנהר Aguas Blancas והם מהווים את אחת האטרקציות התיירותיות המרכזיות בקונסטנזה בפרט וברפובליקה הדומיניקנית בכלל. המפלים נמצאים כעשרים קילומטרים בלבד מהעיירה El Convento בתחומי הפארק הלאומי Valle Nuevo. הם נמצאים בגובה 1682 מטר מעל פני הים, אחד מתחת לשני כך שגובהם המשולב הוא 83 מטר (53 מטר הראשון ו-38 מטר השני). מה שגורם להם להיות המפלים הגבוהים ביותר באיים הקריביים.

הצמחייה והחי בסביבת מפלי Salto De Aguas Blancas

המפלים  נמצאים בתוך בצמחיה שכוללת חזזיות, טחבים, פרחים ואפילו יער אנדמי של אורנים ומהווים תופעת טבע ייחודית : זהו המקום היחיד באנטיליים שבו ניתן לצפות בצמחיה אלפינית. המפלים הם ביתם של 40 מיני ציפורים, מהם 13 מינים אנדמיים. ולא, אנחנו לא ממליצים לטבול בבריכה שבתחתיתם כי הטמפרטורה הממוצעת בהם היא רק 10 מעלות צלסיוס. ראו הוזהרתם…

מלונות מומלצים באיזור

איך מגיעים אל המפלים?

בעבר ההגעה אל המפלים אפשרית רק באמצעות רכבי שטח על שביל צר בנסיעה קשה שנמשכת לפחות שעתיים, במיוחד בגלל 3 הק"מ האחרונים של השביל שנחשבים לקשים מאוד. השביל ברובו מתאים למעבר של רכב אחד ולכן המשמעות היא שאם רכב מגיע מולכם אחד משניכם יאלץ לנסוע אחורה כמה קילומטרים טובים. בהתחשב במיומנויות הנהיגה ברפובליקה הדומיניקנית מן הסתם אתם תהיו אלו שתיאלצו לנסוע לאחור ולכן גם אם אתם נעים עם רכב שכור, קחו איתכם לנסיעה הזו מדריך-נהג מקומי. אם לא בא לכם על זה, אפשר כמובן להחליט שנוסעים ברכב כרגיל ואת 3 הק"מ האחרונים הולכים ברגל. זה כנראה ייקח לכם שעה-שעתיים של הליכה בתוך נוף מרהיב.

כשתגיעו למפלים

כיום ניתן לטפס לפסגת המפלים תוך 5 דקות באמצעות שביל צר שאורכו 600 מטר. אלפי אנשים כל שנה מבקרים במקום כי השביל נחשב לאחד מהיפים ברפובליקה הדומיניקנית. לאורך המסלול יש שתי תצפיות נוף עם ספסלים למנוחה, שירותים ציבוריים ואפילו קיוסק וחנות מכולת. ההרפתקנים יכולים לרדת את המפלים בסנפלינג, אבל שוב, תזכורת, קחו בחשבון את טמפרטורת המים.

והנה המלצה אחרונה לסיום: התייעצו עם המקומיים לגבי מזג האויר הצפוי כי הדרך למקום קשה במיוחד כשיורד גשם.