10 המזכרות שאסור לשכוח להביא מהרפובליקה הדומיניקאנית

למרות שנוטים לייחס את גילוי האי היספניולה שבאיי הודו המערבית לכריסטופר קולומבוס, בשנת 1492, כאשר הגיע לשם קולומבוס, האי כבר היה מיושב מאות שנים לפני כן, על ידי בני הטאינו ושאר שבטי הארוואק. מיקומה של הרפובליקה הדומיניקנית, בחלקו המזרחי של האי היספניולה, והתהפוכות הרבות שעברה, גרמה לתרבות הדומיניקאנית להוות שעטנז תרבותי מקסים וצבעוני של תרבות אמריקה הלטינית, תרבויות אפריקה ותרבות אמריקאית (בשילוב בעוד כמה תרבויות פחות משמעותיות). החופים שטופי השמש והשמיים התכולים שלה הפכו אותה לאי שהוא מאסט לירח דבש רומנטי או חופשה משפחתית עם הילדים כאחד. אז התמזל מזלכם והגעתם לשם, לא תביאו מזכרות לברי המזל-פחות, שנותרו בארץ?


עשר המזכרות שחסר לכם שתשכחו להביא מהרפובליקה הדומיניקנית

תכשיטים משובצים בלרימר

תכשיט לרימר

לרימר היא אבן סמי-יקרה, שמצויה אך ורק ברפובליקה הדומיניקאנית. צבעה נע מלבן, דרך תכלת וכחול-ירקרק ועד כחול עמוק (כחול געשי). למרות שהמינרל ממנו עשויה האבן (פקטוליט) נפוץ בכל העולם, הרפובליקה הדומיניקנית הינה המקום היחיד בעולם בו הפקטוליט הוא בגוון כחול. אבל עזבו אתכם מההסבר המדעי, תכשיטי הכסף האלה פשוט מהממים!

תכשיטים משולבים ענבר ולרימר

תכשיט משובץ ענבר ולרימר

אתם מסוגלים לתאר לעצמכם את הזהוב הדבשי העמוק של הענבר משולב בגווני הכחול השונים של הלרימר? הענבר הוא עוד אחת אבני החן הנפוצות ברפובליקה והוא מעטר טבעות, צמידים, תליונים וגם מחרוזות תפילה ואביזרי דת נוספים. כך שערימה נאה של תכשיטים כאלה יכולה לכסות לכם את כל המזכרות שאתם אמורים להביא לבנות המשפחה.


תכנון טיולים באנר

פסלי קופים מגולפים באגוז קוקוס

פסל קוף מגולף באגוז קוקוס

טוב, זה כבר עניין של טעם, אבל היות והתרבות באי הושפעה מתרבויות אפריקאיות, את אותם קופים שעירים (ה"שערות" הן של אגוז הקוקוס עצמו) ניתן למצוא בכל חנות מזכרות מקומית. חלקם אינם "רק" פסלים, אלא אף תיבות חסכון, כלי אחסון וכדומה. מומלץ כמתנה במיוחד לחובבי התרבות האפריקאית וגם לבני נוער שמתלהבים מהקופיות של אגוז הקוקוס.

airalo ad

בובות חסרות פנים (Dominican faceless dolls)

בובה חסרת פנים

המדובר בפסלוני בובות נוי לקישוט, אשר עשויות מחומרים שונים כחימר (הבובות האותנטיות), פורצלן רגיל ופורצלן קר (שהצטרפו בהמשך), אשר המשותף לכולן הוא שהן חסרות פנים. ההסבר לכך הוא הגיוון הגדול במוצאים השונים המרכיבים את תושבי המדינה, שאותו לא ניתן למצות רק לתווי פנים מסוג מסוים. גם אם ההסבר ההיסטורי איננו נשמע הגיוני בעיניכם, יש משהו כובש בדמויות החמודות האלה.

קפה סנטו דומינגו

קפה סנטו דומינגו

גם אם אתם אינכם מכורים כבדים לקפה, נראה שאת הקפה הזה דווקא תאהבו, כי SANTO DOMINGO COFFEE הוא שם דבר בעולם, ולא רק באזור שמסביב לרפובליקה הדומיניקנית. ניתן להשיג אותו בשקיות במשקלים שונים, ואם אתם מכירים מישהו שמתקשה להתעורר בבקרים, זו עשויה להיות מתנה מעולה עבורו.

מאמאג'ואנה – Mamajuana

מאמאג'ואנה - Mamajuana

המאמאג'ואנה הוא משקה דומיניקאני אליו מתייחסים המקומיים כאל הוויאגרה הלוקאלית. הוא מורכב מרום, יין, דבש ותערובת של עשבי מרפא. ניתן לקנות אותו מוכן, או להרכיב אותו בעצמכם כשאתם מוסיפים לעשבים היבשים את כמויות היין, הרום והדבש שתהפוכנה אותו לטעים בעיניכם.

רום

רום ברצלו Barceló

חובבי האלכוהול יחגגו על המבחר הגדול של רום ומשקאות שמבוססים עליו כמו מהרום ברסלו, מהרום של מזקקת Brugal בפורטו פלטה, ועד ל- "151" RUM המכונה Gasoline (בנזין) ומכיל 75.5 אחוזי אלכוהול! רק בזהירות עם השתייה של זה, ההנגאובר שלכם עלול להימשך הרבה זמן.

סיגרים ומוצרי טיפול בסיגרים

סיגרים

כמו בכל המדינות הלטיניות, טבק ומוצריו, בעיקר סיגרים, נפוצים ביותר. יש כאן תעשיה שלמה שעוסקת בנרתיקים לנשיאת הסיגרים, קוצצי קצוות, קופסאות אטומות שומרות ארומה, וכמובן, סיגרים מגולגלים ביד של Cohiba (קוהיבה) ו-Arturo Fuente.

וניל דומיניקני

וניל

הרפובליקה הדומיניקאנית מפורסמת בווניל ובתמציות הווניל האיכותיות שלה. גם אם אתם לא אופים, ואפילו לא מכירים מישהו שאופה, ישנם המון שימושים לתמצית וניל אם אתם אוהבים את הריח (למשל, לבשם ממחטה בו, לשים במבער במקום שמן אתרי וכן הלאה).

מוצרי קש

כובע קש ומשקפיים

סלים ארוגים בקש, כובעי קש, מחצלות, מנגבי רגליים וכל מה שניתן לייצר מעשבים, חבלים או סיבי קוקוס. זוהי אחת מהאומנויות האותנטיות באזור, ואם אתם אוהבים את הסגנון, השווקים ברפובליקה הדומיניקנית מלאים במציאות שכאלה.

לחזור מחופשה כזו לשגרה, זה בוודאי עשוי להיות אחד הדברים הקשים שעשיתם בשנים האחרונים… יתכן גם, שבגלל אדי האלכוהול ועשן הסיגרים תשכחו לקנות מתנה זו או אחרת. אל דאגה, הקישורים שאספנו לכם כאן, יכולים לתקן את הטעות בקלות.